Ժնեւում ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդիպեց շվեյցարահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Սեպտեմբերի 30-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը Բեռնից մեկնեց Ժնեւ,որտեղ նախատեսված էր հանդիպում Շվեյցարիայի հայ համյանքի հետ: Շվեյցարիայում ապրում է շուրջ 4.500 հայ, որոնց մի մասը 1915թ. Եղեռնից փրկված եւ Շվեյցարիայում ապաստան գտած հայերի սերունդներն են, մյուս մասը եկել ...
Հանդիպում Իրանի Իսլամական Հանրապետության առեւտրի, արդյունաբերության եւ հանքերի պալատի նախագահի ղեկավարած պատվիրակության հետ
Սեպտեմբերի 30-ին  ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար, Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի ղեկավար Գալուստ Սահակյանը, ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանը, ԱԺ պատգամավորներ Մարտին Սարգսյանը եւ Արա Սիմոնյանը հանդիպեցին Իրանի Իսլամական Հանրապետության առեւտրի, արդյունաբերության եւ հա...
ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հակոբ Հակոբյանի նախագահությամբ սեպտեմբերի 30-ի նիստում երկրորդ ընթերցումով քննարկեց կառավարության ներկայացրած 4 օրինագծեր եւ օրենսդրական փաթեթներ, որոնք ներկայացրեց ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ Արայիկ Պետրոսյանը: «Ժամանակավոր անաշխատո...
Ստորագրվեց ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճի տեխնիկական վերազինման վերաբերյալ ծրագրի քննարկումների արձանագրությունը
Սեպտեմբերի 30-ին ՀՀ Ազգային Ժողովում  ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանը եւ Երեւանում Կորեայի միջազգային համագործակցության գործակալության (KOIKA) փորձագիտական խմբի ղեկավար Կիմ Ենսուկը ստորագրեցին ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճի տեխնիկական վերազինման ծրագրի վերաբերյալ  Կորեայի միջազգային համագ...

In Geneva RA NA President Meets the Representatives of the Swiss Armenian Community
On September 30 the delegation led by RA NA President Hovik Abrahamyan left Bern for Geneva, where a meeting with the Armenian community of Switzerland was scheduled. About 4500 Armenians live in Switzerland, and some part of them are the generations of Armenians, who survived the 1915 Genocide and ...
Meeting with the Delegation led by the Chairman of the Chamber of Commerce, Industries and Mines of the Islamic Republic of Iran
On September 30 the head of the RPA faction, the head of Armenia-Iran Friendship Group Galust Sahakyan, the Chairman of the NA Standing Committee on Economic Affairs Vardan Ayvazyan, NA deputies Martin Sargsyan and Ara Simonyan met with the delegation led by the Chairman of the Chamber of Commerce, ...
The NA Standing Committee on Social Affairs presided over by Hakob Hakobyan at September 30 sitting in the second reading debated 4 bills and legislative packages introduced by the government, which presented the Deputy Minister of RA Labor and Social Affairs Arayik Petrossyan. The legislative packa...
Protocol of the Discussions of the Project on Technical Renovation of RA NA Session Hall Signed
On September 30 in RA National Assembly the Chief of the Staff of the Armenian Parliament Gegham Gharibjanyan and the head of the Experts’ Group of the International Cooperation Agency of Korea (KOICA) Kim Eun Suk signed the protocol of discussions on the project for Technical Renovation of RA NA Se...