Աշխատանքային այցով Սանկտ Պետերբուրգում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը սեպտեմբերի 25-ին Տավրիդյան պալատում հանդիպում է ունեցել Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՀԱՊԿ ԽՎ) պատասխանատու քարտուղար Պյոտր Ռյաբուխինի հետ: Հանդիպմանը ներկա է եղել...
Սեպտեմբերի 25-ին մեկնարկել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի պաշտոնական այցը Վրաստան: ՀՀ խորհրդարանի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Արմեն Աշոտյանը, Արմեն Ռուստամյանը, Վարդեւան Գրիգորյանը եւ Լենա Նազարյանը, հանդիպել են Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Իրակլի Կոբախիձեի...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը սեպտեմբերի 25-ին աշխատանքային այցով մեկնել է Սանկտ Պետերբուրգ, որտեղ կմասնակցի աշխարհահռչակ արեւելագետ, Հայաստանի գիտությունների ակադեմիայի հիմնադիր նախագահ Հովսեփ Օրբելու 130-ամյակին նվիրված` իր նախաձեռնությամբ կազմակերպված միջոցառումներին: Այցի ընթացքում ...

25 сентября находящийся в Санкт-Петербурге с рабочим визитом вице-спикер НС Э.Шармазанов встретился в Таврическом дворце с ответственным секретарем ПА ОДКБ П.Рябухиным. На встрече присутствовал также Постоянный представитель НС РА в МПА СНГ А.Чилингарян.В ходе встречи обсуждены вопросы, касающиеся о...
25 сентября начался официальный визит в Грузию Председателя НС А.Баблояна. Возглавляемая спикером НС делегация, в составе которой депутаты НС А.Ашотян, А.Рустамян, В.Григорян и Л.Назарян, встретилась с председателем парламента Грузии И.Кобахидзе. В ходе встречи  Председатель НС, поблагодарив за...
25 сентября вице-спикер НС Э.Шармазанов отбыл с рабочим визитом в Санкт-Петербург – для участия в инициированных им мероприятиях к 130-летию выдающегося востоковеда, основателя Академии наук Армении Иосифа (Овсепа) Орбели.В ходе визита Э.Шармазанов встретится с генеральным секретарем Совета МПА СНГ ...