ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԵԱՀԿ ԽՎ դիտորդական առաքելության ներկայացուցիչներին
Փետրվարի 16-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում դիտորդական առաքելությամբ գտնվող ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Ռիկարդո Միլյորիին, ԵԱՀԿ ԽՎ դիտորդական առաքելության ղեկավար Տոնինո Պիցուլային եւ ԵԱՀԿ ԽՎ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Թինա Շոնին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին առ...
ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահն ընդունեց օտարերկրացի լրագրողների
ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը փետրվարի 16-ին ընդունեց Հայաստան ժամանած մի խումբ օտարերկրացի լրագրողների: Ողջունելով նրանց այցը խորհրդարան՝ ԱԺ փոխնախագահը նշեց, որ լրագրողները Երեւան են ժամանել Հայաստանի համար կարեւոր մի ժամանակաշրջանում՝ երկրի նախագահի ընտրության նախօրեին: «Հայաստ...
ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը փետրվարի 16-ին հանդիպում ունեցավ Թուրքիայի շուրջ տասը լրատվամիջոցների թղթակիցների հետ: Ողջունելով թուրք լրագրողների այցը Հայաստանի խորհրդարան՝ Հերմինե Նաղդալյանը մեծապես կարեւորեց նմանատիպ նախաձեռնությունների նշանակությունը հայ եւ թուրք ժողովուրդների միջեւ շփումներ ա...

Председатель НС О.Абраамян принял представителей наблюдательной миссии ПА ОБСЕ
16 февраля Председатель НС О.Абраамян принял находящихся в Армении с наблюдательной миссией Председателя ПА ОБСЕ Рикардо Мильора, руководителя наблюдательной миссии  ПА ОБСЕ Тонино Пицулу и заместителя Генерального секретаря ПА ОБСЕ Тину Шон.В ходе встречи обсуждались вопросы, связанные с предс...
Вице-спикер НС принял иностранных журналистов
16 февраля вице-спикер НС Э.Шармазанов принял прибывшую в Армению группу иностранных журналистов.В беседе с представителями СМИ Э.Шармазанов, в частности, отметил, что в Армении налицо все возможности для проведения самых демократических выборов в современной истории республики,   поскольк...
16 февраля вице-спикер НС Э.Нагдалян встретилась с корреспондентами около десяти СМИ Турции. Приветствуя гостей, она подчеркнула важность подобных инициатив в обеспечении контактов между армянским и турецким народами, заметив, что “даже о самых сложных проблемах следует и должно говорить”....