Կորեայի Հանրապետության խորհրդարանական պատվիրակությունն այցելեց Ծիծեռնակաբերդ Եռօյա այցով Հայաստանում գտնվող Կորեայի Հանրապետության խորհրդարանի փոխնախագահ Հոն Ջաե Հյոնի գլխավորած պատվիրակությունը մայիսի 15-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի ուղեկցությամբ, այցելեց Ծիծեռնակաբերդ։ Պատվիրակության անդամները ծաղիկներ դրեցին 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության հիշատակը հավերժացնո...
ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունը մեկնել է Սանկտ Պետերբուրգ ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությունը մայիսի 15-18-ը Սանկտ Պետերբուրգում կմասնակցի ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի լիագումար նիստին, ինչպես նաեւ ՄԽՎ Խորհրդի, երեք մշտական հանձնաժողովների նիստերին: Հայկական պատվիրակությունը գլխավորում է ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Բալասանյանը, կազմում են պատգամավորներ Արտակ Դ... |

On May 15 the delegation led by the Deputy Speaker of the National Assembly of the Republic of Korea Hong Jae Hyong being in Armenia on three-day visit, accompanied by the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov, visited Tsitsernakaberd. The members of the delegation laid flowers at the Memorial of ...
On May 15-18 the RA National Assembly delegation will take part in Saint Petersburg at the plenary session of the CIS Inter-Parliamentary Assembly, as well as in the sessions of the IPA Council and three standing commissions. The Head of the Armenian Delegation is the NA Deputy Speaker Samvel Balasa...