ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի անդամներն այցելել են Համբուրգի քաղաքային խորհուրդ
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի պատվիրակությունը մարտի 11-ին հյուրընկալվել է Համբուրգի քաղաքային խորհրդում` Ռատհաուսում: Հայ խորհրդարանականները գրառումներ են կատարել Պատվո հուշամատյանում, որից հետո կարճատեւ զրույց ունեցել Համբուրգի քաղաքապետ Պետեր Չենչերի հետ:   ...
11.03.2024
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի պատվիրակությունը հանդիպել է Համբուրգի խորհրդարանի առաջին փոխնախագահին
ՀՀ Ազգային ժողովի Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի պատվիրակությունը մարտի 11-ին Համբուրգ այցի շրջանակում հանդիպել է Համբուրգի խորհրդարանի առաջին փոխնախագահ Մարայկե Էնգելսի հետ: Հանդիպման առանցքում է եղել հայ-գերմանական հարաբերությունների դինամիկ զարգացումը, այդ համատեքստում խորհրդարանական համագործ...
Քննարկվել են ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարության առաջնահերթություններին ու նախաձեռնողական քաղաքականության հիմնական ուղղություններին վերաբերող հարցեր
Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը 2024 թվականի ընթացքում իրականացնում է «Հայաստանի Հանրապետության նախագահության տարին ԵԱՏՄ-ում. նախաձեռնողական քաղաքականության նոր ուղղությունները» խորագրով թեմատիկ քննարկումներ՝ անդրադառնալով ոլորտային նախարարությունների կողմից իրակ...

On March 11, the delegation of the RA NA Armenia-Germany Friendship Group was hosted by the Hamburg City Hall, in the Rathaus. The Armenian parliamentarians left notes in the Memory Book of Honor, after which they had a short conversation with the Mayor of Hamburg Peter Tschentscher....
Delegation of RA NA Armenia-Germany Friendship Group meets with First Vice President of the Hamburg Parliament
On March 11, the delegation of the Friendship Group Armenia-Germany of the RA National Assembly met with the First Vice President of the Hamburg Parliament Mareike Engels within the framework of the visit to Hamburg.At the core of the meeting was the dynamic development of the Armenian-German relati...
Issues regarding main directions of priorities and proactive policy of RA Ministry of Territorial Administration and Infrastructure debated
During 2024, the Standing Committee on regional and Eurasian Integration holds thematic debates titled The presidency of the Republic of Armenia in the EEU: New directions of proactive policy, touching upon the programmes of the measures being carried out by the relating ministries and its results. ...