ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի անդամներն այցելել են Համբուրգի քաղաքային խորհուրդ
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի պատվիրակությունը մարտի 11-ին հյուրընկալվել է Համբուրգի քաղաքային խորհրդում` Ռատհաուսում: Հայ խորհրդարանականները գրառումներ են կատարել Պատվո հուշամատյանում, որից հետո կարճատեւ զրույց ունեցել Համբուրգի քաղաքապետ Պետեր Չենչերի հետ:   ...
11.03.2024
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի պատվիրակությունը հանդիպել է Համբուրգի խորհրդարանի առաջին փոխնախագահին
ՀՀ Ազգային ժողովի Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի պատվիրակությունը մարտի 11-ին Համբուրգ այցի շրջանակում հանդիպել է Համբուրգի խորհրդարանի առաջին փոխնախագահ Մարայկե Էնգելսի հետ: Հանդիպման առանցքում է եղել հայ-գերմանական հարաբերությունների դինամիկ զարգացումը, այդ համատեքստում խորհրդարանական համագործ...
Քննարկվել են ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարության առաջնահերթություններին ու նախաձեռնողական քաղաքականության հիմնական ուղղություններին վերաբերող հարցեր
Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը 2024 թվականի ընթացքում իրականացնում է «Հայաստանի Հանրապետության նախագահության տարին ԵԱՏՄ-ում. նախաձեռնողական քաղաքականության նոր ուղղությունները» խորագրով թեմատիկ քննարկումներ՝ անդրադառնալով ոլորտային նախարարությունների կողմից իրակ...

Члены группы дружбы НС Армения-Германия посетили горсовет Гамбурга
11 марта делегация группы дружбы НС Армения-Германия была принята в горсовете Гамбурга –  Ратуше.Армянские парламентарии внесли записи в Почетную книгу, после чего состоялась краткая беседа с мэром Гамбурга Петером Ченчером....
Делегация группы дружбы НС Армения-Германия встретилась с первым вице-спикером парламента Гамбурга
11 марта в рамках визита в Гамбург делегация группы дружбы НС Армения-Германия встретилась с первым вице-спикером парламента Гамбурга Марайке Энгельс.В центре внимания встречи – динамичное развитие армяно-германских отношений, в этом контексте важность углубления и расширения парламентского сотрудни...
Обсуждены приоритетные вопросы и основные направления инициативной политики Министерства территориального управления и инфраструктур РА
В 2024 г. Постоянная комиссия НС по региональной и евразийской интеграции проводит тематические обсуждения под девизом “Год председательства Республики Армения в ЕАЭС: новые направления инициативной политики”, посвященные программам мероприятий, реализуемых отраслевыми министерствами, и их итогам.11...