ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Արտաշատում ներկա գտնվեց Բեյրութի «Վահրամ Փափազյան» թատերախմբի ներկայացմանը
Այս տարվա ապրիլին Լիբանան կատարած պաշտոնական այցի ժամանակ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ծանոթացել էր «Վահրամ Փափազյան» թատերախմբի ատենապետ Տրդատ Ավետիքյանի եւ թատերախմբի անդամների հետ: Տրդատ Ավետիքյանը Հովիկ Աբրահամյանին տեղեկացրել էր, որ պատրաստվում են հյուրախաղերով այցելել Երեւան: ՀՀ...
Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խումբը Ազգային ժողովում
Եռօրյա այցով Հայստանում է գտնվում Ֆրանսիայի Սենատի ֆրանսիա-Հայաստան միջխորհրդարանական բարեկամության խմբի պատվիրակությունը` խմբի նախագահ Սերժ Լագոշի գլխավորությամբ: Հուլիսի 8-ի առավոտյան պատվիրակության անդամները Ազգային ժողովի այգում  ծաղիկներ դրեցին 1999թ. հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի ...
Հուլիսի 8-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի պատվիրակությանը` խմբի ղեկավար  Սերժ Լագոշի գլխավորությամբ: Հանդիպմանը ներկա էին երկու երկրների դեսպաններ Վիգեն Չիթեչյանը եւ Սերժ Սմեսովը: Ողջունելով հյուրերին` ՀՀ ԱԺ նախագահը բարձր գնահատե...

Председатель НС О.Абраамян присутствовал в Арташате на спектакле бейрутской театральной труппы “Ваграм Папазян”
8 июля Председатель НС Овик Абраамян в Арташатском государственном драматическом театре им. А.Харазяна  присутствовал на спектакле “Льстец“ А.Пароняна в представлении бейрутской театральной труппы “Ваграм Папазян”, которую глава армянского парламента пригласил в Армению по ознакомлении с ней ...
Группа дружбы Франция – Армения в НС
С трехдневным визитом в Армении находится делегация группы межпарламентской дружбы Франция – Армения Сената Франции во главе с председателем группы С.Лагошем.Утром 8 июля члены делегации в парке НС возложили цветы к мемориалу жертв злодеяния 27 октября 1999 г.  В НС делегация Сената встрет...
8 июля Председатель НС О.Абраамян принял делегацию парламентской группы дружбы Армения – Франция,  возглавляемую С.Лагошем. Во встрече приняли участие послы двух стран – В.Читечян и С.Смесов.В ходе встречи О.Абраамян высоко оценил стабильно развивающиеся армяно-французские отношения. Спикер НС ...