ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունել է Էստոնիայի վարչապետ Կայա Կալասը
Էստոնիայի Հանրապետություն պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունել է Էստոնիայի վարչապետ Կայա Կալասը: «Դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր մեր երկրները վարում են բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսություն, այնուհանդերձ երկկողմ հարաբերությո...
08.03.2024
Պատրաստ ենք աջակցել Հայաստանին տարածաշրջանում խաղաղության եւ անվտանգության հաստատման հարցում. Էստոնիայի ԱԳ նախարարը՝ Ալեն Սիմոնյանին
Էստոնիայի Հանրապետություն պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Էստոնիայի ԱԳ նախարար Մարգուս Ցահքնայի հետ: Կողմերը փաստել են Հայաստանի եւ Էստոնիայի միջեւ առկա ջերմ միջպետական հարաբերությունների մասին, որոնց հիմքում ընդհանուր ժողովրդավար արժեքնե...
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի շնորհավորական ուղերձը Կանանց միջազգային օրվա կապակցությամբ
Սիրելի՛ կանայք, Սրտանց շնորհավորում եմ յուրաքանչյուրիդ այս գեղեցիկ տոնի՝ Կանանց միջազգային օրվա առթիվ: Դուք եք կյանքի սկիզբը եւ ձեր նուրբ ու քնքուշ տեսակով դարձնում եք աշխարհն այնպիսին, ինչպիսին կա: Սիրելի՛ մայրեր, առանց ձեզ չէր լինի ոչինչ: Շնորհակալ ենք, որ անասելի նվիրումով, հոգատարությամբ եւ ծով ...

Within the framework of the official visit to the Republic of Estonia, the delegation led by the RA NA President Alen Simonyan was received by the Prime Minister of Estonia Kaja Kallas.“Since the establishment of diplomatic relations, our countries have been conducting a high-level political dialogu...
08.03.2024
Minister of Foreign Affairsof Estonia to Alen Simonyan: We are ready to support Armenia in establishing peace and security in region
Within the framework of the official visit to the Republic of Estonia, the delegation led by the RA NA President Alen Simonyan met with the Minister of Foreign Affairs of Estonia Margus Tsahkna.The parties confirmed the existing warm interstate relations between Armenia and Estonia, which are based ...
NA President Alen Simonyan’s congratulatory message on International Women’s Day
Dear women,I heartily congratulate each of you on this beautiful day, International Women’s Day. You are the beginning of life and you make the world the way it is with your gentle and tender nature.Dear mothers, there would be nothing without you. We thank you for giving life and creating destinies...