ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունել է Էստոնիայի վարչապետ Կայա Կալասը
Էստոնիայի Հանրապետություն պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունել է Էստոնիայի վարչապետ Կայա Կալասը: «Դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր մեր երկրները վարում են բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսություն, այնուհանդերձ երկկողմ հարաբերությո...
08.03.2024
Պատրաստ ենք աջակցել Հայաստանին տարածաշրջանում խաղաղության եւ անվտանգության հաստատման հարցում. Էստոնիայի ԱԳ նախարարը՝ Ալեն Սիմոնյանին
Էստոնիայի Հանրապետություն պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Էստոնիայի ԱԳ նախարար Մարգուս Ցահքնայի հետ: Կողմերը փաստել են Հայաստանի եւ Էստոնիայի միջեւ առկա ջերմ միջպետական հարաբերությունների մասին, որոնց հիմքում ընդհանուր ժողովրդավար արժեքնե...
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի շնորհավորական ուղերձը Կանանց միջազգային օրվա կապակցությամբ
Սիրելի՛ կանայք, Սրտանց շնորհավորում եմ յուրաքանչյուրիդ այս գեղեցիկ տոնի՝ Կանանց միջազգային օրվա առթիվ: Դուք եք կյանքի սկիզբը եւ ձեր նուրբ ու քնքուշ տեսակով դարձնում եք աշխարհն այնպիսին, ինչպիսին կա: Սիրելի՛ մայրեր, առանց ձեզ չէր լինի ոչինչ: Շնորհակալ ենք, որ անասելի նվիրումով, հոգատարությամբ եւ ծով ...

Делегацию во главе с Председателем НС А.Симоняном приняла Премьер-министр Эстонии Кайя Каллас
В рамках официального визита в Эстонскую Республику возглавляемую Председателем НС РА А.Симоняном делегацию приняла Премьер-министр Эстонии Кайя Каллас."С установлением дипломатических отношений наши страны ведут политический диалог на высоком уровне, однако в двусторонних отношениях существует боль...
08.03.2024
Министр иностранных дел Эстонии – А.Симоняну: “Готовы содействовать Армении в установлении мира и безопасности в регионе”
В рамках официального визита в Эстонскую Республику делегация во главе с Председателем НС А.Симоняном встретилась с министром иностранных дел Эстонии Маргусом Цахкна.Стороны отметили существующие между Арменией и Эстонией теплые межгосударственные отношения, основанные на общих демократических ценно...
Поздравление Председателя НС А.Симоняна с Международным женским днем
Дорогие женщины!Сердечно поздравляю каждую из вас с этим прекрасным праздником – Международным  женским днем. Вы – начало жизни, и своей нежной и трепетной натурой именно вы делаете мир таким, какой он есть. Дорогие мамы, без вас ничего бы не было. Благодарны за то, что вы с несказанной преданн...