ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մասնակցեց «Արի տուն» ծրագրի միջոցառմանը
Հուլիսի 7-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Սեւանա թերակղզում մասնակցեց ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Արի տուն» ծրագրի  առաջին փուլի ավարտին  նվիրված միջոցառմանը: Հայրենիք էին ժամանել ԱՄՆ-ից, Կանադայից, Եգիպտոսից, Լիբանանից, Լատվիայից, Վրաստանից Ռուսաստանից եւ այլ երկրներից 90 պատանինին...
07.07.2010
Տեղի ունեցավ Հայաստան-ԵՄ խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի աշխատանքային նիստը
Հուլիսի 7-ին տեղի ունեցավ Հայաստան-ԵՄ խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի աշխատանքային նիստը։ Հայաստան-ԵՄ խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի համանախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հանձնաժողովի անդամներին տեղեկատվություն տրամադրեց Հայաստան-ԵՄ վերջին զարգացումների վերաբերյալ։ Հանձնաժողովը ո...

Председатель НС О.Абраамян принял участие в мероприятии программы “Ари Тун”
7 июля Председатель НС Овик Абраамян на полуострове Севан принял участие в мероприятии, посвященном завершению первого этапа  программы “Ари Тун” (“Приезжай домой”) Министерства Диаспоры РА. На Родину прибыли 90 юношей и девушек из США, Канады, Египта, Ливана, Латвии, Грузии, России и других ст...
07.07.2010
Состоялось рабочее заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству Армения – ЕС
7 июля состоялось рабочее заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству Армения – ЕС.Сопредседатель комиссии Н.Зограбян проинформировала членов комиссии о последних развитиях сотрудничества Армения – ЕС. Комиссия решила разработать внутренний рабочий регламент для более систематизированной о...