Փետրվարի 4-ին ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամ Աննա Կոստանյանը հանդիպել է «Եվրասիա Միջազգային Համալսարանի դասընթացների կենտրոն»-ի՝ դիվանագիտական/իրավաբանական խմբի աշակերտների ու ուսուցիչների հետ: Պատգամավորն աշակերտների խնդրանքով ներկայացրել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ստեղծման պ...
ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության անդամները մանրամասներ են ներկայացրել նստաշրջանի աշխատանքներից
Փետրվարի 4-ին ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը: Պատվիրակությունը  հունվարի 26-ից փետրվարի 1-ը  Ստրասբուրգում մասնակցել է  Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նստաշրջանի առաջին մասի աշխատանքներին: Ասուլիսին պատվիրակությունը ներկայ...
Փետրվարի 4-ին հետաձգվել է ՀՀ ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստը: ...
Հունվարի 27-29-ը ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Նարեկ Մկրտչյանը գտնվել է Իսլանդիայի մայրաքաղաք Ռեյկյավիկում:  Նա հանդիպումներ է ունեցել խորհրդարանում (Ալթինգում) եւ երկրի ակադեմիական բնագավառի ականավոր ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպումների նպատակն է եղել նպաստել Իսլանդիայի խորհրդարանի կողմից Հայոց ցեղասպանութ...
Փետրվարի 4-ին տեղի ունեցած ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ քննարկվել է 2019 թվականի պետական բյուջեի ինն ամիսների կատարման ընթացքի վերաբերյալ տեղեկատվությունը: Հիմնական զեկուցող ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանի տեղեկացմա...
Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...

On February 4, the Member of the RA NA Bright Armenia Faction Anna Kostanyan met with the students and teachers of the Diplomatic/Law Group of the Courses Centre of Eurasia International University.At the pupils’ request the MP presented the history of creation of the Bright Armenia party and the br...
Members of Armenian Delegation to PACE Present Details on Session Works
On February 4, in the RA National Assembly the press conference of the RA NA Delegation to PACE was held.From January 26 to February 1 in Strasbourg almost the whole delegation took part in the works of the First Part of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe.At the press conference the...
At RA NA Council Extraordinary Sitting
On February 4, the extraordinary sitting of the RA NA Council was postponed. ...
On January 24-27, the RA NA deputy Narek Mkrtchyan was in Reykjavik, the capital of Iceland. He had meetings in the Parliament (Althingi) and with the prominent representatives of the country's academic sphere. The purpose of the meetings was to promote the process of recognition of the Armenian Gen...
At February 4 sitting of the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Mane Tandilyan the information on the nine-month execution procedure of 2019 state budget was debated. The key speaker the RA Minister of Finance Atom Janjughazyan presented the general index...