Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) շրջանակում տեղի ունենալիք «Ազգային խորհրդարանների դերը ԶԼՄ-ների ազատության, անկախության, թափանցիկության եւ բազմազանության բարելավման գործում» խորագրով կոնֆերանսի աշխատանքներին մասնակցելու համար 2016 թ. ապրիլի 10-12-ը Լոնդոն (Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիս...
Ապրիլի 1-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը: Քննարկվել են Ազգային ժողովի հինգերորդ գումարման իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ ապրիլի 4-7-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծեր...
Ապրիլի 1-ին տեղի են ունեցել ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստերը: ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Հովհաննես Սահակյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցումով քննարկվել է ԱԺ պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանի հեղինակած «Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարել...
Արտակ Դավթյանը հանդիպել է «Հայ ասպետ» ակումբի անդամների հետ
Ապրիլի 1-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը հանդիպել է «Հայ ասպետ» երիտասարդական ակումբի անդամների հետ: Արտակ Դավթյանը, ողջունելով հյուրերին խորհրդարանում, բարձր է գնահատել «Հայ ասպետ» հաղորդաշարի դերը պատանիների եւ...

On April 1, the RA NA working consultation presided over by the Deputy Speaker of the National Assembly Eduard Sharmazanov was held. The draft decisions on amending the agenda of the ninth session of the fifth convocation of the National Assembly and on the agenda of April 4-7 four-day sittings...
01.04.2016
On April 1 the NA Standing Committees convene sittings.At the sitting of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Hovhannes Sahakyan in the first reading the legislative package on Amending the RA Law on Protection of Economic Competition, on Amending the RA Law on the Body ...
Artak Davtyan Meets with the Members of “Hay Aspet” Club
On April 1, the Chairman of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Artak Davtyan met with the members of “Hay Aspet”/Armenian Knight Youth Club.Welcoming the guests in parliament, Artak Davtyan highly assessed the role of “Hay Aspet” programme series in the Arme...