Ապրիլի 22-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
Քննարկվել են Ազգային ժողովի հինգերորդ գումարման իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ ապրիլի 25-28-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը:
ԱԺ իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել է 14 հարց եւ 2 միջազգային պայմանագիր: ԱԺ առաջիկա քառօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել են 149 հարց, 38 միջազգային պայմանագիր:
ԱԺ հինգերորդ գումարման իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ ապրիլի 25-28-ի ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերի քվեարկությունը տեղի կունենա Ազգային ժողովի ապրիլի 25-ի նիստում:
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էլինար Վարդանյանը ապրիլի 22-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկուն եւ ԵՄ քաղաքական պատասխանատու Անդրեա Խալուպովային: Հանդիպմանը քննարկվել ե...

On April 22, the RA NA working consultation presided over by the Deputy Speaker of the National Assembly Eduard Sharmazanov was held.
The draft decisions on amending the agenda of the ninth session of the fifth convocation of the National Assembly and on the agenda of April 25-28 NA four-day sittings were debated.
14 items and 2 treaties were included in the draft decision on amending the agenda of the NA ninth session. 149 items and 38 international treaties were included in the draft decision of the agenda of the upcoming NA four-day sittings.
The voting of the draft decisions on amending the agenda of the ninth session of the NA fifth convocation and the draft decisions on the agenda of April 25-28 NA four-day sittings will be held at April 25 sitting of the National Assembly.
On April 22, the Chair of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Elinar Vardanyan received the Head of the European Union Delegation to the Republic of Armenia Ambassador Piotr Switalski and the EU Political Officer Andrea Chalupova.At the meeting a number of i...