Ապրիլի 22-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
Քննարկվել են Ազգային ժողովի հինգերորդ գումարման իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ ապրիլի 25-28-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը:
ԱԺ իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել է 14 հարց եւ 2 միջազգային պայմանագիր: ԱԺ առաջիկա քառօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել են 149 հարց, 38 միջազգային պայմանագիր:
ԱԺ հինգերորդ գումարման իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ ապրիլի 25-28-ի ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերի քվեարկությունը տեղի կունենա Ազգային ժողովի ապրիլի 25-ի նիստում:
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էլինար Վարդանյանը ապրիլի 22-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկուն եւ ԵՄ քաղաքական պատասխանատու Անդրեա Խալուպովային: Հանդիպմանը քննարկվել ե...

22 апреля состоялось рабочее совещание парламента, которое вел вице-спикер НС Э.Шармазанов.
Обсуждены проекты решений по повесткам дня девятой сессии НС пятого созыва и четырехдневных заседаний НС 25-28 апреля.
В проект решения о повестке дня девятой сессии НС пятого созыва включено 14 вопросов и 2 международных договора. В проект решения повестки дня предстоящих четырехдневных заседаний НС включено 149 вопросов, 38 международных договоров.
Проекты решений о внесении дополнений в повестку дня девятой сессии НС пятого созыва и повестке дня четырехдневных заседаний 25-28 апреля будут утверждены голосованием на заседании парламента 25 апреля.
22 апреля председатель Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Э.Варданян приняла главу делегации Евросоюза в РА, посла П.Свитальского и политического куратора ЕС А.Халупову.На встрече обсужден ряд вопросов, касающихся предложенного Правительством РА проекта закона РА ...