«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` ՀՀ Ազգային ժողովի քարտուղարությունը հրապարակում է 2016 թ. առաջին եռամսյակում ստացված նամակների քննարկման արդյունքների համառոտ տեղեկատվությունը:
Ընդունվել, գրանցվել եւ ԱԺ նախագահին է հանձնվել քաղաքացիների 129, ԱԺ փոխնախագահներին` 53 նամակ: ԱԺ նախագահը եւ փոխնախագահները պատասխանել են բոլոր նամակներին:
ԱԺ մշտական հանձնաժողովներին է հանձնվել քաղաքացիների 448 նամակ. պատասխանել են բոլորին:
ԱԺ խմբակցություններին է հանձնվել քաղաքացիների 179 նամակ. պատասխանել են բոլորին:
Ազգային ժողովի աշխատակազմին հասցեագրվել է 17 նամակ, իսկ ԱԺ նախագահի աշխատակազմին? 2 նամակ. պատասխանվել է բոլորին:
Ապրիլի 6-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Նիստի մեկնարկին ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը տեղեկացրել է, որ ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում երեկվանից պահպանվում է հարաբերական անդորրը: Ձախողվել է ադրբեջանական ագր...
Ապրիլի 6-ին «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում Ազգային ժողով են այցելել «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրի սաները: Աշակերտները ներկա են գտնվել Ազգային ժողովի նիստին, ապա մասնակցել են բաց դասի, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահի խորհրդական Հրայր Զորյանը, ով երեխաներին հանգամանալից ներկայացրել է խորհրդարանի ...
Չեխիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի Չեխիա-Հայաստան բարեկամության խմբի ղեկավար Ռոբին Բյոհնիշը նախօրեին զորակցական նամակ է հղել Հայաստան-Չեխիա բարեկամության խմբի ղեկավար, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովին: Չեխ խորհրդարանականը խոր ցավով է նշել ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում իրադրության անն...

Согласно Закону РА “О порядке рассмотрения предложений, заявлений и жалоб граждан”, Секретариат НС представляет краткую сводку по итогам рассмотрения  писем за первый квартал 2016 г.
Принято, зарегистрировано и передано Председателю НС 129 писем, заместителям Председателя НС – 53 письма. Председатель НС и заместители Председателя НС ответили на все письма.
Постоянным комиссиям НС передано 448 писем граждан – ответы даны на все письма.
Фракциям НС передано 179 писем – ответы даны на все письма.
Аппарату НС передано 17 писем, а Аппарату Председателя НС адресовано 2 письма граждан. Ответы даны на все письма.
6 апреля НС продолжило работу четырехдневных заседаний, голосованием приняв законопроекты,   обсуждавшиеся в предшествовавший день. До начала заседания вице-спикер НС Э.Шармазанов проинформировал, что со вчерашнего дня на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения сохраняется относит...
6 апреля в рамках программы “Открытые двери” НС посетили питомцы образовательного комплекса “Мхитар Себастаци”.  Учащиеся присутствовали на заседании НС, а затем приняли участие в открытом уроке, который вел советник Председателя НС Г.Зорян. Он подробно представил детям структуру и законодатель...
Руководитель группы дружбы Чехия – Армения выразил поддержку в письме вице-спикеру НС Э.Шармазанову
Руководитель группы дружбы Чехия – Армения Палаты депутатов парламента Чехии Робин Бьохниш накануне выразил поддержку в письме руководителю группы дружбы Армения – Чехия,  вице-спикеру НС Э.Шармазанову.Чешский парламентарий с глубоким сожалением отметил беспрецедентно напряженную ситуацию на ка...