«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` ՀՀ Ազգային ժողովի քարտուղարությունը հրապարակում է 2016 թ. առաջին եռամսյակում ստացված նամակների քննարկման արդյունքների համառոտ տեղեկատվությունը:
Ընդունվել, գրանցվել եւ ԱԺ նախագահին է հանձնվել քաղաքացիների 129, ԱԺ փոխնախագահներին` 53 նամակ: ԱԺ նախագահը եւ փոխնախագահները պատասխանել են բոլոր նամակներին:
ԱԺ մշտական հանձնաժողովներին է հանձնվել քաղաքացիների 448 նամակ. պատասխանել են բոլորին:
ԱԺ խմբակցություններին է հանձնվել քաղաքացիների 179 նամակ. պատասխանել են բոլորին:
Ազգային ժողովի աշխատակազմին հասցեագրվել է 17 նամակ, իսկ ԱԺ նախագահի աշխատակազմին? 2 նամակ. պատասխանվել է բոլորին:
Ապրիլի 6-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Նիստի մեկնարկին ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը տեղեկացրել է, որ ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում երեկվանից պահպանվում է հարաբերական անդորրը: Ձախողվել է ադրբեջանական ագր...
Ապրիլի 6-ին «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում Ազգային ժողով են այցելել «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրի սաները: Աշակերտները ներկա են գտնվել Ազգային ժողովի նիստին, ապա մասնակցել են բաց դասի, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահի խորհրդական Հրայր Զորյանը, ով երեխաներին հանգամանալից ներկայացրել է խորհրդարանի ...
Չեխիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի Չեխիա-Հայաստան բարեկամության խմբի ղեկավար Ռոբին Բյոհնիշը նախօրեին զորակցական նամակ է հղել Հայաստան-Չեխիա բարեկամության խմբի ղեկավար, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովին: Չեխ խորհրդարանականը խոր ցավով է նշել ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում իրադրության անն...

RA National Assembly Received 828 Letters during the First Quarter of 2016
According to the Law on the Procedure for Consideration of Citizens’ Proposals, Applications and Complaints, the General Division of the NA Secretariat announces brief information for 2016 first quarter results of letter considerations.
The citizens’ 129 letters have been accepted, registered and delivered to the NA President, 53 letters have been delivered to the Vice Presidents. The NA President and Vice Presidents have answered all the letters.
448 letters have been delivered to the NA Standing Committees: all of them have been answered.
The citizens’ 179 letters have been delivered to the NA Factions: all of them have been answered.
17 letters have been delivered to the NA Staff, and 2 letters have been delivered to the NA President’s Staff: all of them have been answered.
On April 6, the RA National Assembly continued the work of the four-day sittings, passing by voting the bills debated on the previous day.At the beginning of the sitting the NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov has informed that relative calm has been maintained on the Karabakh-Azerbaijani Line of C...
On April 6, within the framework of the Open Doors programme the pupils of Mkhitar Sebastatsi Educational Complex visited the National Assembly.The pupils attended the sitting of the National Assembly, and then took part in the open lesson conducted by the Adviser to the President of the National As...
Head of Czech Republic-Armenia Friendship Group Expresses Support in His Letter to the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov
The Head of the Czech Republic-Armenia Friendship Group of the Chamber of Deputies of the Czech Parliament Robin Bohnisch expressed support in his letter sent to the Head of Armenia-Czech Republic Friendship Group, the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov on April 5.The Czech parliament...