Շարունակվում է ՀՀ ԱԺ պատվիրակության այցը Կորեայի Հանրապետություն
Մարտի 11-ին ՀՀ Ազգային ժողովի Հայաստան-Կորեա բարեկամական խմբի ղեկավար Սամվել Ֆարմանյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Կորեայի Միջազգային համագործակցության գործակալություն (KOICA): Պատգամավորները շրջել են գործակալությունում` ծանոթանալով պատմությանը եւ գործունեությանը:
Այնուհետեւ ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամները հանդիպել են KOICA-ի Ծրագրերի եւ տարածաշրջանային համագործակցության հարցերով փոխնախագահ Սունգհո Չոի հետ:
Ողջունելով հյուրերին` պարոն Սունգհո Չոն նշել է, որ իրենց համար մեծ պատիվ է հյուրընկալել ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությանը եւ հույս է հայտնել, որ այցը նպաստավոր կլինի Հայաստան-Կորեա փոխգործակցության ամրապնդման համար:
Սամվել Ֆարմանյանն իր խոսքում նշել է, որ մեծապես տպավորված է Կորեայի սոցիալ-տնտեսական զարգացման ու ժողովրդավարացման փորձով եւ այն փաստով, որ Կորեան բավական կարճ ժամանակում հասել է տնտեսական զարգացման բարձր մակարդակի: Հայկական պատվիրակության անդամներն իրենց խորին շնորհակալությունն են հայտնել Կորեայի Միջազգային համագործակցության գործակալությանը` ՀՀ ԱԺ-ին հատկացրած մեծ օժանդակության համար, որը, համաձայն պատգամավորների, եղել է նպատակային եւ հնարավորություն է տվել տեխնիկապես վերազինել Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճը: Հանդիպման ընթացքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակելու համագործակցությունը ՀՀ ԱԺ-ի եւ KOICA-ի միջեւ:
Մարտի 12-ին Սամվել Ֆարմանյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Սոգանգի համալսարան, հանդիպել համալսարանի պրոֆեսոր Լիի, ինչպես նաեւ Կորեայում սովորող հայ ուսանողների հետ:
ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամները հանդիպել են Կորեայի Հանրապետության Ազգային ժողովի Կորեա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավարի հետ
Կորեայի Հանրապետությունում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվիրակության անդամները մարտի 10-ին հանդիպել են Կորեայի Հանրապետության Ազգային ժողովի Կորեա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Յունգ-մին Նոի հետ: Պատվիրակության ղեկավար Սամվել Ֆարմանյանը շնորհակալություն է հայտն...

Visit of the RA NA Delegation to the Republic of Korea Continues
On March 11, the Delegation led by the Head of Armenia-Korea Parliamentary Friendship Group of the RA National Assembly Samvel Farmanyan visited the Korea International Cooperation Agency of (KOICA). The deputies took a tour in the KOICA, getting acquainted with its history and activities.
Afterwards the members of the RA NA Delegation met with the KOICA Vice President on Programmes and Regional Cooperation Choi Sungho.
Welcoming the guests, Mr Sungho Choi noted that it was a great honour for them to host the Delegation of the RA National Assembly and expressed hope that the visit would be favourable for the strengthening of Armenia-Korea cooperation.
In his word Samvel Farmanyan has noted that he is greatly impressed by the social-economic development and democratization experience of Korea, and the fact that Korea has reached high level of economic development. The members of the Armenian Delegation have expressed their deep gratitude to the KOICA for the great assistance allocated to the RA NA, which, according to the deputies, has been purposeful and gives opportunity to technically reequip the Session Hall of the National Assembly. During the meeting an agreement has been reached to continue the cooperation between the RA NA and the KOICA.
On March 12, the Delegation led by Samvel Farmanyan visited Sogang University, met with University Professor Lee, as well as with the Armenian students studying in Korea.
12.03.2016
Members of the RA NA Delegation Meet with the Head of Korea-Armenia Parliamentary Friendship Group of the National Assembly of the Republic of Korea
On March 10, the members of the Delegation of the National Assembly of the Republic of Armenia being in the Republic of Korea met with Young-min Noh, the Head of Korea-Armenia Parliamentary Friendship Group of the National Assembly of the Republic of Korea. The Head of the Delegation Samvel Farmanya...