Շարունակվում է ՀՀ ԱԺ պատվիրակության այցը Կորեայի Հանրապետություն
Մարտի 11-ին ՀՀ Ազգային ժողովի Հայաստան-Կորեա բարեկամական խմբի ղեկավար Սամվել Ֆարմանյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Կորեայի Միջազգային համագործակցության գործակալություն (KOICA): Պատգամավորները շրջել են գործակալությունում` ծանոթանալով պատմությանը եւ գործունեությանը:
Այնուհետեւ ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամները հանդիպել են KOICA-ի Ծրագրերի եւ տարածաշրջանային համագործակցության հարցերով փոխնախագահ Սունգհո Չոի հետ:
Ողջունելով հյուրերին` պարոն Սունգհո Չոն նշել է, որ իրենց համար մեծ պատիվ է հյուրընկալել ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությանը եւ հույս է հայտնել, որ այցը նպաստավոր կլինի Հայաստան-Կորեա փոխգործակցության ամրապնդման համար:
Սամվել Ֆարմանյանն իր խոսքում նշել է, որ մեծապես տպավորված է Կորեայի սոցիալ-տնտեսական զարգացման ու ժողովրդավարացման փորձով եւ այն փաստով, որ Կորեան բավական կարճ ժամանակում հասել է տնտեսական զարգացման բարձր մակարդակի: Հայկական պատվիրակության անդամներն իրենց խորին շնորհակալությունն են հայտնել Կորեայի Միջազգային համագործակցության գործակալությանը` ՀՀ ԱԺ-ին հատկացրած մեծ օժանդակության համար, որը, համաձայն պատգամավորների, եղել է նպատակային եւ հնարավորություն է տվել տեխնիկապես վերազինել Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճը: Հանդիպման ընթացքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակելու համագործակցությունը ՀՀ ԱԺ-ի եւ KOICA-ի միջեւ:
Մարտի 12-ին Սամվել Ֆարմանյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Սոգանգի համալսարան, հանդիպել համալսարանի պրոֆեսոր Լիի, ինչպես նաեւ Կորեայում սովորող հայ ուսանողների հետ:
ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամները հանդիպել են Կորեայի Հանրապետության Ազգային ժողովի Կորեա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավարի հետ
Կորեայի Հանրապետությունում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվիրակության անդամները մարտի 10-ին հանդիպել են Կորեայի Հանրապետության Ազգային ժողովի Կորեա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Յունգ-մին Նոի հետ: Պատվիրակության ղեկավար Սամվել Ֆարմանյանը շնորհակալություն է հայտն...

Продолжается визит делегации НС РА в Республику Корея
11 марта делегация, возглавляемая руководителем   группы дружбы НС Армения – Корея С.Фарманяном, посетила Агентство  международного сотрудничества Кореи (KOICA). Депутаты ознакомились с историей и деятельностью агентства.
Затем члены делегации НС РА встретились   с вице-президентом KOICA по программам и вопросам регионального сотрудничества   Сунгхо Чо.
Приветствуя гостей, Сунгхо Чо отметил, что для них большая честь принимать делегацию НС РА, и выразил надежду на благотворное воздействие визита в укреплении сотрудничества Армения – Корея.
С.Фарманян в своем слове отметил, что весьма впечатлен опытом социально-экономического развития и демократизации Кореи и фактом достижения за короткий срок высокого уровня экономического развития. Члены армянской делегации выразили глубокую благодарность KOICA за большую адресную помощь НС РА, позволившую технически переоснастить зал заседаний парламента. В ходе встречи достигнута договоренность продолжить сотрудничество между НС РА и KOICA.
12 марта возглавляемая С.Фарманяном делегация посетила Университет Соганга, встретилась с профессором университета Ли, а также с обучающимися в Корее армянскими студентами.
12.03.2016
Члены делегации НС РА встретились с руководителем депутатской группы дружбы Корея – Армения НС Республики Корея
10 марта члены находящейся в Республики Корея делегации НС РА встретились с руководителем депутатской группы дружбы Корея – Армения НС Республики Корея Юнг-мин Но. Глава делегации С.Фарманян поблагодарил за приглашение в Республику Корея и выразил надежду, что армяно-корейские отношения будут и впре...