ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը փետրվարի 17-ին հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլիի հետ, ով ավարտում է Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելությունը:
ՀՀ ԱԺ նախագահը արդյունավետ է գնահատել դեսպանի աշխատանքը մեր երկրում եւ նշել, որ բազմաթիվ հանդիպումների ընթացքում քննարկված խնդիրների լուծումը նպաստել է հայ-վրացական համագործակցության առաջընթացին: Գալուստ Սահակյանը հույս է հայտնել, որ առաջիկայում թե՛ համագործակցությունը երկու պետությունների միջեւ, թե՛ փոխհարաբերությունները բարեկամ երկրների խորհրդարանների միջեւ առավել կաշխուժանան:
Թենգիզ Շարմանաշվիլին, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, կարեւորել է համագործակցությունը բարեկամ երկրների խորհրդարանների միջեւ եւ նշել, որ իր առաքելության իրականացման տարիներին մեծ տեղ է հատկացրել այդ համագործակցության վերականգնմանը, զարգացմանն ու առաջընթացին:
Դեսպանն իր երախտագիտությունն է հայտնել ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահին եւ ՀՀ ԱԺ պատգամավորներին իր գործունեության ընթացքում ցուցաբերած աջակցության համար եւ նշել, որ հեռանալով Հայաստանից՝ շարունակում է մնալ հայ ժողովրդի հավատարիմ բարեկամը:
Գալուստ Սահակյանը նորանոր հաջողություններ է մաղթել Թենգիզ Շարմանաշվիլիին աշխատանքային հետագա գործունեության մեջ:
Աժ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը փետրվարի 17-ին կազմակերպել էր խորհրդարանական լսումներ` քննարկելու ՀՀ կառավարության կողմից ներկայացված «Հասարակական կազմակերպությունների մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի եւ կից օրենսդրական փոփոխությունների փաթեթի վերաբերյալ հարցը: ...
Գալուստ Սահակյանը ցավակցել է Արման Մանարյանի մահվան կապակցությամբ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի ցավակցական ուղերձում ասվում է. «Խորապես վշտացած եմ ռեժիսոր, սցենարիստ, արվեստի վաստակավոր գործիչ Արման Մանարյանի մահվան կապակցությամբ: Արման Մանարյանը մեր կինոարվեստի այն տաղանդավոր դեմքերից էր, ում անվան հետ է կապվում հայ կինոյի մի հարուստ ժամանակահատված: Նրա գործունեությ...

On February 17, the RA NA Speaker Galust Sahakyan had a farewell meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to Armenia Tengiz Sharmanashvili, who completes his diplomatic mission in Armenia.
The RA NA Speaker effectively assessed the Ambassador’s work in our country and noted the solution of the debated problems during many meetings promoted the progress of the Armenian-Georgian cooperation. Galust Sahakyan expressed hope that in future both the cooperation between the two states and the relations between the parliaments of the friendly countries will further enliven.
Thanking the Speaker for the reception, Tengiz Sharmanashvili highlighted the cooperation between the parliaments of the friendly countries and noted that during his tenure he had given great place to the restoration, development and progress of that cooperation.
The Ambassador expressed his gratitude to the Speaker of the RA National Assembly and the RA NA deputies for their support shown during his activities and stated that leaving Armenia he will continue remaining the Armenian people’s faithful friend.
Galust Sahakyan wished Tengiz Sharmanashvili new successes in his further activities.
On February 17, the NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs organized parliamentary hearings to debate the issue on the package of the RA draft law “On the NGOs” and the Enclosed Legislative Amendments submitted by the RA Government. The deputies, the members of the RA...
Galust Sahakyan Expresses His Condolences on Arman Manaryan's Death
The RA National Assembly President's condolence message reads:“I am deeply saddened by the death of the filmmaker, scriptwriter, merited Figure of Art Arman Manaryan.Arman Manaryan is one of the talented artists of our film art, and the rich period of Armenian cinema is connected with him. His activ...