ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը փետրվարի 17-ին հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլիի հետ, ով ավարտում է Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելությունը:
ՀՀ ԱԺ նախագահը արդյունավետ է գնահատել դեսպանի աշխատանքը մեր երկրում եւ նշել, որ բազմաթիվ հանդիպումների ընթացքում քննարկված խնդիրների լուծումը նպաստել է հայ-վրացական համագործակցության առաջընթացին: Գալուստ Սահակյանը հույս է հայտնել, որ առաջիկայում թե՛ համագործակցությունը երկու պետությունների միջեւ, թե՛ փոխհարաբերությունները բարեկամ երկրների խորհրդարանների միջեւ առավել կաշխուժանան:
Թենգիզ Շարմանաշվիլին, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, կարեւորել է համագործակցությունը բարեկամ երկրների խորհրդարանների միջեւ եւ նշել, որ իր առաքելության իրականացման տարիներին մեծ տեղ է հատկացրել այդ համագործակցության վերականգնմանը, զարգացմանն ու առաջընթացին:
Դեսպանն իր երախտագիտությունն է հայտնել ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահին եւ ՀՀ ԱԺ պատգամավորներին իր գործունեության ընթացքում ցուցաբերած աջակցության համար եւ նշել, որ հեռանալով Հայաստանից՝ շարունակում է մնալ հայ ժողովրդի հավատարիմ բարեկամը:
Գալուստ Սահակյանը նորանոր հաջողություններ է մաղթել Թենգիզ Շարմանաշվիլիին աշխատանքային հետագա գործունեության մեջ:
Աժ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը փետրվարի 17-ին կազմակերպել էր խորհրդարանական լսումներ` քննարկելու ՀՀ կառավարության կողմից ներկայացված «Հասարակական կազմակերպությունների մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի եւ կից օրենսդրական փոփոխությունների փաթեթի վերաբերյալ հարցը: ...
Գալուստ Սահակյանը ցավակցել է Արման Մանարյանի մահվան կապակցությամբ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի ցավակցական ուղերձում ասվում է. «Խորապես վշտացած եմ ռեժիսոր, սցենարիստ, արվեստի վաստակավոր գործիչ Արման Մանարյանի մահվան կապակցությամբ: Արման Մանարյանը մեր կինոարվեստի այն տաղանդավոր դեմքերից էր, ում անվան հետ է կապվում հայ կինոյի մի հարուստ ժամանակահատված: Նրա գործունեությ...

Состоялась прощальная встреча Г.Саакяна с послом Грузии в РА
17 февраля состоялась прощальная встреча Председателя НС  Г.Саакяна с Чрезвычайным и Полномочным послом Грузии в РА Тенгизом Шарманашвили, завершающим свою дипломатическую миссию в   Армении.
Председатель   НС   оценил работу посла в нашей стране как эффективную и отметил, что решение обсуждавшихся проблем в ходе многочисленных встреч способствовало прогрессу армяно-грузинского сотрудничества. Спикер выразил надежду на еще большее оживление как сотрудничества двух государств, так и взаимоотношений парламентов двух дружественных стран.
Т.Шарманашвили, поблагодарив за прием, подчеркнул важность сотрудничества парламентов двух дружественных стран и отметил, что за годы своей миссии в РА уделил большое место восстановлению, развитию и продвижению этого сотрудничества.
Посол выразил признательность председателю и депутатам парламента за содействие его деятельности и отметил, что, покидая Армению, продолжает оставаться верным другом армянского народа.
Г.Саакян пожелал Т.Шарманашвили новых успехов в дальнейшей трудовой деятельности.
17 февраля Постоянная комиссия НС по защите прав человека и общественным вопросам организовала парламентские слушания по представленному Правительством РА пакету проекта закона РА “Об общественных организациях” и смежных законодательных изменений. В парламентских слушаниях приняли участие депутаты, ...
Соболезнование Г.Саакяна в связи с кончиной Армана Манаряна
“Глубоко опечален кончиной режиссера, сценариста, Заслуженного деятеля искусств Армана Манаряна.Арман Манарян – один из талантливых деятелей нашего киноискусства, с именем которого связывается богатый отрезок армянского кино. Его деятельность – снятые им и с его участием кинофильмы – незабываемые ст...