ՀՀ Ազգային ժողովում հավատարմագրված լրագրողներն իրենց հավատարմագրերը կարող են ստանալ փետրվարի 1-4-ը՝ ժամը 10:00-12:00-ը, Ազգային ժողովի ընդունարանում (Բաղրամյան մուտք):
Լրացուցիչ հարցերի համար զանգահարել (011) 513-210:
Հունվարի 29-ին նիստեր են գումարել ԱԺ մշտական հանձնաժողովները:ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հունվարի 29-ին Հովհաննես Սահակյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանի հեղինակած «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Հարգելի պարոն Գրիգորյան, շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա առթիվ: Ունենալով հրաշալի ձայնային տվյալներ եւ հիանալի տիրապետելով կատարողական մշակույթին ու բեմական արվեստին` տասնամյակներ շարունակ Դուք փայլուն կերպով ներկայացնում ու հանրայնացնում եք թե՛ հայ...

Стартует девятая сессия НС пятого созыва
29 января состоялось рабочее совещание парламента, которое вел Председатель НС РА Г.Саакян. В ходе рабочего совещания обсуждались проекты решений по повесткам дня девятой сессии НС пятого созыва и четырехдневных заседаний НС 1-4 февраля. В проект решения о повестке дня девятой сессии НС пятого созыв...
29 января созвали заседания  постоянные комиссии НС по государственно-правовым вопросам и по внешним сношениям соответственно под председательством О.Саакяна и А.Закаряна.В соответствующих вышеуказанных комиссиях обсуждены проект о внесении изменения в закон РА “Регламент Национального Собрания...
Поздравление Г.Саакяна в связи с 65-летием со дня рождения Гегама Григоряна
“Уважаемый г-н Григорян, поздравляю Вас с днем рождения!Обладая замечательными вокальными данными, отлично владея исполнительской культурой и сценическим искусством, Вы десятки лет блестяще представляете и пропагандируете как армянскую, так и мировую оперную музыку. Прозвучавший в крупных оперных те...