Հայրենական մեծ պատերազմի վետերան Ազատ Բադալյանը պարգեւատրվել է
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի կողմից հունվարի 20-ին Հայրենական մեծ պատերազմի վետերան Ազատ Բադալյանը ծննդյան 100-ամյակի կապակցությամբ պարգեւատրվել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով, որը նրան հանձնել է ԱԺ նախագահի օգնական Արթուր Թովմասյանը: Հոբելյարն ԱԺ նախագահի կողմից ստացել է նաեւ դրամական աջակցություն:
Շնորհավորելով Ազատ Բադալյանին տարեդարձի առթիվ՝ մասնակիցները հոբելյարին մաղթել են երկար տարիների կյանք, առողջություն եւ բարեկեցություն:
Շնորհակալություն հայտնելով ԱԺ նախագահի կողմից բարձր պարգեւի արժանանալու համար՝ Ազատ Բադալյանը նշել է, որ փոխադարձ սիրո, պատասխանատվության ու նվիրվածության վրա հիմնված ընտանիքը, ինչպիսին նաեւ իր մեծ ընտանիքն է, եղել ու մնում է հասարակության հիմքը:
20.01.2016
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ` 1. Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի իրավաբանական վարչության իրավական փորձաքննության բաժնի 1-ին կարգի մասնագետ (ծածկագիր` 1-...

Veteran of the Great Patriotic War Azat Badalyan is Awarded
On January 20, the Veteran of the Great Patriotic War Azat Badalyan was awarded by the President of the RA National Assembly Galust Sahakyan the Memorial Medal of the President of the National Assembly of the Republic of Armenia on the occasion of his 100th birth anniversary, which was handed over by the NA President’s Assistant Artur Tovmasyan. The person whose jubilee is celebrated also received monetary assistance by the NA Speaker.
Congratulating Azat Badalyan on his anniversary, the participants wished him longevity, health and welfare.
Thanking them for enjoying the high award by the NA Speaker, Azat Badalyan has noted that family based on mutual love, responsibility and devotion, like his big family, has been and remains the basis of the society.