Նոյեմբերի 3-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի եւ Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ այցելել է Եռաբլուր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Աշոտ Նավասարդյանի հիշատակին: Նշենք, որ այսօր լրանում է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության հիմնադիր, ազգային-քաղաքական գործիչ Աշոտ Նավասարդյանի մահվան 18-րդ տարելիցը:
ՀՀ Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Հովհաննես Սահակյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ նոյեմբերի 3-ին քննարկվել են «ՀՀ 2016թ-ի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծով իշխանության օրենսդիր, գործադիր եւ դատակ...
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի իրավական հարցերի հանձնաժողովի նիստի աշխատանքներին մասնակցելու համար 2015 թ. նոյեմբերի 1-3-ը Փարիզ (Ֆրանսիայի Հանրապետություն) կգործուղվի ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Սամվել Ֆարմանյանը: ...

3 ноября Председатель НС Г.Саакян вместе с премьер-министром РА О.Абраамяном и мэром Еревана Т.Маргаряном посетил Ераблур – отдать дань уважения памяти А.Навасардяна. Сегодня исполняется 17-я годовщина смерти основателя РПА, национального политического деятеля.
3 ноября были продолжены обсуждения проекта закона РА “О Государственном бюджете РА на 2016 г.”  на совместных заседаниях Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам с постоянными комиссиями по государственно-правовым вопросам и по вопросам территориального управления и м...
В соболезновании Председателя НС сказано:“Пережил глубокую боль, узнав об аварии в Тульской области РФ, на трассе “Дон”,  следовавшего из Москвы в Ереван автобуса, вследствие чего погибли и ранены наши соотечественники. Соболезную родным жертв аварии в связи с невосполнимой утратой.Желаю ранены...
3 ноября прибывшая в Армению с официальным визитом делегация, возглавляемая Председателем СФ ФС РФ В.Матвиенко, в сопровождении вице-спикера НС Э.Нагдалян посетила мемориал Геноцида армян в Цицернакаберде.  Члены делегации возложили венок к мемориалу и цветы к Вечному огню, почтив память святых...