Հայ համայնքի եւ քաղաքային իշխանությունների հետ հանդիպելու, ինչպես նաեւ Սուրգուտի պետական համալսարանում ելույթ ունենալու համար սեպտեմբերի 19-23-ը Սուրգուտ (Ռուսաստանի Դաշնություն) կգործուղվի ԱԺ պատգամավոր Հայկ Բաբուխանյանը:
Սեպտեմբերի 17-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները շարունակել են քննարկել ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների նախագիծը: Խորհրդարանականները շարունակել են հարցեր ուղղել հիմնական զեկուցող, ՀՀ Նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի...
Ի գիտություն Ազգային ժողովում հավատարմագրված լրագրողների՝ սեպտեմբերի 18-ին նախատեսված ճեպազրույցները տեղի կունենան հաջորդ ուրբաթ օրը՝ սեպտեմբերի 25-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԱԺ 334 սրահում:                    ...
Սեպտեմբերի 18-ին՝ ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ սեպտեմբերի 18-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` օրակարգում ունենալով ՀՀ Նախագահի նախաձեռնած ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների նախագիծը հանր...
ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Հարգելի պարոն Մարգարյան, շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա առթիվ: Դուք անցել եք կինոգործչի հարուստ ու բովանդակալից ճանապարհ՝ որպես ռեժիսոր, սցենարիստ ու դերասան մասնակցություն ունենալով տասնյակ ֆիլմերում, իրականացնելով հեռուստատեսային բեմադրություններ, մ...
Սեպտեմբերի 17-ին ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Մարգարիտ Եսայանը, ԲՀԿ խմբակցության անդամ Վահան Բաբայանը եւ ՕԵԿ խմբակցության քարտուղար Մհեր Շահգելդյանը հանդիպել են Եվրոպայի խորհրդի ժողովրդավարության հարցերով գլխավոր տնօրինության խորհրդական Կորնելիա Պեռլեի հետ: Տիկին Պեռլեն, շնորհակալություն հայտնելով հ...
Պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող Չեխիայի Հանրապետության խորհրդարանի Սենատի փոխնախագահ Զդենեկ Շկրոմախի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 17-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր։ Չեխ խորհրդարանականները ծաղկեպսակ են ...

On September 17 the RA National Assembly continued the work of the four-day sittings.The deputies continued debating the on RA Draft Constitutional Amendments. The parliamentarians continued addressing to the key speaker, Vardan Poghosyan, member of the Specialized Commission for Constitutional Amen...
By the decision of the RA NA Speaker Galust Sahakyan, according to the Article 70 of the RA Constitution, at the initiative of the deputies of the National Assembly on September 18 at 11:00 an extraordinary sitting of the RA National Assembly will be convened, having on the agenda the item “On Passi...
The NA President’s congratulatory message reads:“Dear Mr Margaryan, I congratulate you on the occasion of your birthday. You have passed a cinema worker’s rich and meaningful path as a director, scriptwriter and actor, taking part in dozens of films, conducting television performances, having g...
On September 17 the member of the RA NA RPA Faction Margarit Yesayan, the member of the PAP Faction Vahan Babayan and the Secretary of the Rule of Law Faction Mher Shahgeldyan met with Cornelia Perler, Adviser of the General Directorate on Democracy of the Council of Europe.Mrs Perlet, thanking for ...
On September 17 the Delegation led by Zdeněk Škromach, Vice President of the Senate of the Czech Republic being on an official visit in Yerevan attended the Armenian Genocide Memorial Complex of Tsitsernakaberd accompanied by the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov.The Czech parliamentarian...