Հանդիպում Երիտասարդական խորհրդարանում
Սեպտեմբերի 23-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից երիտասարդական խորհրդարանի անդամները հանդիպել են Թուրքմենստանի Մեջլիսի նախագահի տեղակալ Կուրբանգյուլ Բայրամովայի գլխավորած պատվիրակության հետ: Երիտխորհրդարանականները ներկայացրել են երիտ...
Սեպտեմբերի 24-ին՝ ժամը 14:00-ին, ԱԺ 334 սրահում տեղի կունենա ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի պատվիրակությունների մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն Չինաստան եւ Գերմանիա կատարած այցերի արդյունքների վերաբերյալ: ...
Սեպտեմբերի 23-ին ԱԺ Հայաստան-Սիրիա բարեկամական խմբի ղեկավար Տաճատ Վարդապետյանը եւ բարեկամական խմբի անդամ Թեւան Պողոսյանը հանդիպել են Հայաստանում Սիրիայի Արաբական Հանրապետության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Իսսամ Նայալի, հյուպատոս Ամիրա Կարավուանի եւ մշակութային կցորդ Ռանա Խայատի հետ: Ողջունելով ...
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն ընդունել է Թուրքմենստանի խորհրդարանական պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը սեպտեմբերի 23-ին ընդունել է Թուրքմենստանի Մեջլիսի նախագահի տեղակալ Կուրբանգյուլ Բայրամովայի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին՝ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը բարձր է գնահատել հայ եւ թուրքմեն ժողովուրդների բարեկամությունը՝ նշելով, որ երկու երկրներ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը սեպտեմբերի 23-ին ծննդյան 70-ամյակի առթիվ մշակույթի ոլորտում ունեցած նշանակալի ավանդի համար ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ Կամո Հովհաննիսյանին պարգեւատրել է Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով: Շնորհավորելով նրան՝ Ազգային ժողովի նախագահը նշել է. «Կամո Հովհաննիսյանը, տ...
ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը սեպտեմբերի 22-ին հանդիպել է Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլիի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր, որոնք առնչվում ...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոններ զբաղեցնելու համար մրցույթներ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆՆԵՐԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄՆԵՐԸ` 1. Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փորձագետ (մասնագետ) (ծածկ...

Г.Саакян поздравил Заслуженного деятеля культуры РА Камо Ованнисяна
Ваша богатая трудовая биография связана с искусством и культурой - долгие годы возглавляли не только очаги музыкальной культуры, но и  непосредственно, как одаренный педагог, приобщали поколения к магии звуков, к миру музыки.
Около 15 лет возглавляя как директор Национальный академический театр оперы и балета им. А.Спендиарова, своими высокими организаторскими способностями и инициативами Вы всемерно способствовали оживлению культурной жизни и укреплению связи между искусством и обществом.
Убежден, что и впредь с той же энергией будете вкладывать Ваши знания и опыт во благо родной страны и культуры.
Желаю Вам здоровья, благополучия и долголетия”.
Встреча в Молодежном парламенте
23 сентября члены Молодежного парламента (МП) при Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта встретились с делегацией, возглавляемой заместителем председателя Меджлиса Туркменистана К.Байрамовой.Молодые парламентарии представили историю создания, пройденный пу...
23 сентября руководитель парламентской группы дружбы Армения – Сирия Т.Вардапетян и член группы Т.Погосян встретились с Временным Поверенным в делах Сирийской Арабской Республики (САР) в РА Иссамом Наялем, консулом А.Каравуаном и атташе по культуре Р.Хаятом. Приветствуя гостей, Т.Вардапетян высоко о...
Вице-спикер НС Э.Шармазанов принял парламентскую делегацию Туркменистана
23 сентября вице-спикер НС Э.Шармазанов принял делегацию, возглавляемую заместителем председателя Меджлиса Туркменистана Курбангюль Байрамовой.  Приветствуя гостей, Э.Шармазанов высоко оценил дружбу армянского и туркменского народов, отметив, что разносторонние отношения двух стран развиваются ...
23 сентября Председатель НС Г.Саакян  в связи с 70-летием за значительный вклад в сферу культуры наградил Заслуженного деятеля культуры РА Камо Ованнисяна  Памятной медалью Председателя НС.  Поздравляя юбиляра, Председатель НС отметил: “Камо Ованнисян, годами руководя Национальны...
22 сентября председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Грузии в РА Т.Шарманашвили.В ходе встречи обсуждены представляющие двусторонний интерес  вопросы, касающиеся региональных проблем, ...