ԱԺ նախագահը մրցանակներ է հանձնել լավագույն հեծանվորդներին
Սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ Ազգային ժողովը եւ ՀՀ հեծանվային մարզաձեւի ֆեդերացիան ՀՀ Անկախության 24-րդ տարեդարձին նվիրված կազմակերպել էին «Անկախ սերունդ, առողջ սերունդ» հեծանվավազք՝ «ԱԺ նախագահի գավաթ» մրցաշարը:
Մրցաշարը մեկնարկել է Իսակովի պողոտայի հեծանվահրապարակից: Ընթանալով Երեւանի մի շարք փողոցներով՝ շուրջ 100 հեծանվորդ մրցավազքն սկսել են Բաղրամյան պողոտայի սկզբնամասից՝ անցնելով 450 մետր: Հաղթական սահմանագիծը հատած երեք մարզիկներն ԱԺ բակում զբաղեցրել են պատվո հարթակի իրենց տեղերը: Հաղթանակած հեծանվորդներին մրցանակները հանձնել է ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Երրորդ տեղն զբաղեցրած Մհեր Մկրտչյանը եւ երկրորդ տեղն զբաղեցրած Պավել Ստեփանյանն արժանացել են մեդալների, իսկ առաջին պատվավոր տեղն զբաղեցրած Դավիթ Մկրտչյանին խորհրդարանի ղեկավարը հանձնել է խորհրդանշական գավաթը: Գալուստ Սահակյանն ԱԺ նախագահի ոսկե հուշամեդալով է պարգեւատրել Եվրոպայի չեմպիոն, աշխարհի փոխչեմպիոն Էդգար Ստեփանյանին, իսկ ՀՀ հեծանվային մարզաձեւերի հավաքականի մարզիչ Արմեն Գյոզալյանն արժանացել է ԱԺ պատվոգրի եւ դրամական պարգեւի:
Նշենք, որ միջոցառմանը ներկա էին նաեւ ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության նախարար Գաբրիել Ղազարյանը եւ ՀՀ հեծանվային մարզաձեւի ֆեդերացիայի նախագահ Արման Սահակյանը:
Մրցաշարի կապակցությամբ Ազգային ժողովի բակում կազմակերպվել էր տոնական համերգ:
Պարգեւներ ՀՀ Անկախության տոնի առթիվ
Սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը Անկախության տոնին ընդառաջ պարգեւներ է հանձնել ԱԺ աշխատակազմի մի խումբ աշխատակիցների: Անկախության օրը մեր երկրի տոնացույցում ամենանվիրականն է ու պատահական չէ, որ մեզանից յուրաքանչյուրը հենց այդ օրն է արժեւորում իր անցած ճանապարհը, պետականաշինության գոր...

19 сентября Национальное Собрание и Федерация велосипедного спорта РА в связи с 24-й годовщиной Независимости Армении организовали велопробег “Независимое поколение, здоровое поколение” на турнире “Кубок Председателя НС”.
Около 100 участников велопробега, стартовавшего с проспекта Исакова, проехав по ряду улиц Еревана, завершили его на проспекте Баграмяна, в парке НС.
Председатель НС Г.Саакян вручил призы победителям турнира. Занявшие третье и второе места удостоились медалей, а победителю велопробега Д.Мкртчяну спикер парламента вручил символический кубок.
Г.Саакян наградил золотой памятной медалью чемпиона Европы, вице-чемпиона мира Э.Степаняна, а тренер сборной   велосипедного спорта РА А.Гезалян удостоился   почетной грамоты и денежной премии.
На мероприятии присутствовали также депутаты НС, министр спорта и по делам молодежи РА Г.Казарян, председатель Федерации велосипедного спорта РА А.Саакян.
В связи с турниром в парке НС был организован праздничный концерт.
Награды к празднику Независимости РА
19 сентября Председатель НС Г.Саакян к празднику Независимости вручил награды группе сотрудников Аппарата НС. День Независимости – один из самых дорогих в календаре нашей страны, и не случайно каждый из нас именно в этот день оценивает свой пройденный путь, вклад в дело строительства страны и госуда...