Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Բելառուսի նորանշանակ դեսպանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը սեպտեմբերի 10-ին ընդունել է Հայաստանում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկին:
Ողջունելով նորանշանակ դեսպանին ՀՀ Ազգային ժողովում՝ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է նրան նշանակման առթիվ եւ մաղթել արդյունավետ աշխատանք՝ հույս հայտնելով, որ նա իր գործունեությամբ կնպաստի երկու երկրների խորհրդարանների համագործակցության առավել ակտիվացմանը, միջազգային հարթակներում փոխգործակցությանը:
Խորհրդարանի ղեկավարը կարեւորել է Հայաստանի եւ Բելառուսի միջեւ համագործակցության զարգացումը հատկապես մշակութային եւ տնտեսական ոլորտներում:
ՀՀ ԱԺ նախագահն իր աջակցությունն է հայտնել դեսպան Իգոր Նազարուկին դեսպանատան կողմից Հայաստանում իրականացվելիք համատեղ ծրագրերի հարցում՝ համոզմունք հայտնելով, որ դրանով առավել կամրապնդվեն հայ-բելառուսական երկկողմ կապերը:
Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, վստահեցրել է, որ կանի հնարավորը` զարգացնելու եւ ամրապնդելու երկկողմ հարաբերությունները տարբեր ոլորտներում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են նաեւ սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացին, Բելառուսում կայանալիք նախագահական ընտրություններին եւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի:

Г.Саакян принял новоназначенного посла Беларуси
10 сентября Председатель НС Г.Саакян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Беларусь в Армении Игоря Назарука.
Приветствуя новоназначенного посла в НС, Г.Саакян поздравил его в связи с назначением и пожелал плодотворной работы, выразив надежду, что своей деятельностью он будет содействовать еще большей активизации сотрудничества парламентов двух стран, взаимодействия на международных площадках.
Глава парламента подчеркнул важность развития сотрудничества между Арменией и Беларусью особенно в культурной и экономической сферах.
Председатель НС выразил послу И.Назаруку свою готовность поддерживать все намеченные посольством совместные программы в Армении – в   уверенности, что тем самым еще более укрепятся армяно-белорусские двусторонние связи.
Чрезвычайный и Полномочный посол Республики Беларусь И.Назарук, поблагодарив за прием, заверил, что сделает все возможное для развития и упрочения двусторонних отношений в различных областях.
В ходе встречи стороны обратились также к процессу конституционных реформ, предстоящим в Беларуси президентским выборам и другим представляющим взаимный интерес вопросам.