Աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած Նիդերլանդների Թագավորության Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի պատվիրակությունը Հերի վան Բոմելի գլխավորությամբ մայիսի 12-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Պատվիրակության անդամները ծաղիկներ են խոնարհել 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին եւ մեկ րոպե լռությամբ ու խոնարհումով հարգել մեկուկես միլիոն անմեղ զոհերի հիշատակը:
Նրանք եղել են Ցեղասպանության թանգարանում. պատվիրակության ղեկավար Հերի վան Բոմելը գրառում է կատարել պատվավոր հյուրերի գրքում:
Մայիսի 12-ին ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ԱԺ պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանի հեղինակած «Բանկերի եւ բանկային գործունեության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրինագիծը: Հեղինակն առաջարկում է որ...
Մայիսի 11-ին ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովը արտագնա նիստ էր գումարել Տավուշի մարզի Թեղուտ համայնքում: Հանձնաժողովի նախագահ Ստեփան Մարգարյանը, փոխնախագահ Արաիկ Հովհաննիսյանը, հանձնաժողովի անդամներ Արայիկ Աղաբաբյանը եւ Մնացական Մնացականյանը Թեղուտ...

12 мая прибывшаяся в Армению с рабочим визитом делегация Комиссии по внешним отношениям Палаты Представителей Королевства Нидерландов во главе с Гэри ван Бомелем посетила в сопровождении председателя Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закаряна мемориал Геноцида армян в Цицернакаберде.
Члены делегации возложили цветы к мемориалу и почтили минутой молчания память полутора миллионов жертв геноцида 1915 года.
Они побывали в Музее-институте Геноцида армян, где глава делегации внес запись в Книгу почетных гостей.
12 мая Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством Г.Минасяна обсудила в первом чтении законопроект “О внесении изменений в закон РА “О банках и банковской деятельности”.   Представители Правительства РА и Центрального банка РА выразили готовнос...
12 мая Председатель НС Г.Саакян принял членов делегации Комиссии по внешним отношениям Палаты Представителей Королевства Нидерландов. Приветствуя гостей в парламенте, спикер НС выразил надежду, что визит посодействует развитию и укреплению армяно-нидерландских дружественных отношений.Г.Саакян отмети...
Выездное заседание в общине Техут
11 мая Постоянная комиссия НС по вопросам территориального управления и местного самоуправления провела выездное заседание в общине Техут Тавушской области.Председатель комиссии С.Маргарян, члены комиссии А.Оганесян, А.Агабабян и М.Мнацаканян в техутском доме культуры встретились с руководителями об...