ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը մայիսի 7-ին Հաղթանակի եւ խաղաղության տոնի առթիվ պարգեւատրել է Ազգային ժողովի՝ Արցախյան պատերազմին մասնակցած մի խումբ աշխատակիցների:
ՀՀ ԱԺ նախագահի խորհրդական Ալբերտ Հերոյանը, ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի փորձագետ Արտյուշա Ահարոնյանը, ԱԺ աշխատակազմի հեռահաղորդակցության համակարգերի սպասարկման բաժնի առաջատար մասնագետ Արարատ Կարապետյանը, ԱԺ աշխատակազմի գործերի կառավարչության բարեկարգման եւ սպասարկման բաժնի վարիչի տեղակալ Հակոբ Հակոբյանը, ԱԺ աշխատակազմի գործերի կառավարչության բարեկարգման եւ սպասարկման բաժնի տնտեսվար Սահակ Օրդոյանը, Աժ աշխատակազմի գործերի կառավարչության բարեկարգման եւ սպասարկման բաժնի այգեգործ Համլետ Հերոյանը եւ ԱԺ աշխատակազմի գործերի կառավարչության շենքերի շահագործման բաժնի էլեկտրիկ Վլադիմիր Բաղդասարյանը պարգեւատրվել են ՀՀ Ազգային ժողովի պատվոգրերով:
Ազգային ժողովի նախագահը, բարձր գնահատելով ԱԺ աշխատակիցների՝ Արցախյան պատերազմի տարիներին հայրենիքին մատուցած ծառայությունը, շնորհավորել է նրանց Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 70-ամյակի եւ Շուշիի ազատագրման առթիվ: Նա նշել է, որ հայ ժողովրդի փառքի ճանապարհը դարեր է ձգվում. Ցեղասպանությունից փրկված ազգի զավակները, մասնակցելով Մեծ հայրենականին, կանխել են նոր սպանդներ եւ շարունակել իրենց հաղթական երթը մինչեւ Շուշի:

On May 7 on the occasion of Victory and Peace Day the NA Speaker Galust Sahakyan awarded a group of employees who took part in the Artsakh War.
The Adviser to the RA NA President Albert Heroyan, the Expert of the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs Artyusha Aharonyan, the Leading Specialist of the Telecommunication Systems Division Ararat Karapetyan, the Deputy of the Head of the Logistics Division of the Administration of the NA Staff Hakob Hakobyan, the Assistant Manager of the Logistics Division of the Administration of the NA Staff Sahak Ordoyan, the Horticulturist of the Logistics Division of the Administration of the NA Staff Hamlet Heroyan and the Electrician of the Buildings Operation Division of the Administration of the NA Staff Vladimir Baghdasaryan were awarded the diplomas of the RA National Assembly.
The Speaker of the National Assembly, highly assessing the NA employees’ service rendered to the motherland during Artsakh War, congratulated them on the occasion of the 70th anniversary in the Great Patriotic War and the liberation of Shushi. He has noted that the Armenian people’s road of glory goes back to centuries: the sons of the nation who survived the Genocide, participating in the Great Patriotic War, prevented new massacres and continued their triumphant march to Shushi.