Ապրիլի 7-ին Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը գիտության, կրթության ոլորտում ունեցած ավանդի եւ գիտամանկավարժական գործունեության համար պարգեւատրել է Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի մի խումբ դասախոսների: ՀՊՄՀ ռոմանական լեզուների ամբիոնի վարիչ Դոնարա Ղազարյանը, ...
Ապրիլի 7-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հյուրընկալել է Արմավիրի մարզի Լեռնագոգ եւ Գետաշեն գյուղերի միջնակարգ դպրոցների աշակերտներին եւ ուսուցիչներին: Ողջունելով հյուրերին` Էդուարդ Շարմազանովը նախ շնորհավորել է բոլոր կանանց ու աղջիկներին՝ Մայրությ...
Ապրիլի 8-ին՝ ժամը 14:00-ին, ԱԺ 334 սրահում տեղի կունենա ԱԺ պատգամավոր Կարինե Աճեմյանի մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում նա մանրամասներ կներկայացնի մարտի 26-ից ապրիլի 1-ը Հանոյում (Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետություն) տեղի ունեցած Միջխորհրդարանական միության 132-րդ լիագումար նիստի աշխատանքն...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի ցավակցական ուղերձը Դավիթ Զադոյանի մահվան կապակցությամբ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել պետական-քաղաքական գործիչ, Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր եւ կառավարության նախկին անդամ Դավիթ Զադոյանի մահվան կապակցությամբ: Ուղերձում ասված է. «Սրտի ցավով տեղեկացա պետական-քաղաքական գործիչ, Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր եւ կառավարության ն...
Ապրիլի 7-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստում Արտակ Զաքարյանի նախագահությամբ քննարկվել է ԱԺ պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի հեղինակած «Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի կապակցությամբ» ԱԺ հայտարարության նախագիծը: Փաստաթղթում ասվում է. «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժո...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մայրության եւ գեղեցկության օրվա առթիվ
Ազգային ժողովի նախագահի ուղերձում ասված է. «Սիրելի մայրեր, ընդունեք, խնդրեմ, ջերմ շնորհավորանքներս Մայրության եւ գեղեցկության օրվա առթիվ: Առանձնահատուկ շնորհավորանքներ եմ հղում բազմազավակ մայրերին եւ որդեգրած երեխաների համար հարազատ մայր դարձած կանանց: Մայրերի ճակատագրերը մշտապես կապված են հայրենիքի...

7 апреля Председатель НС Г.Саакян за вклад в науку, образование и научно-педагогическую деятельность наградил группу преподавателей Армянского государственного педагогического университета им.Х.Абовяна.  Заведующая кафедрой романских языков Д.Казарян, заведующая кафедрой методики преподава...
7 апреля в рамках программы “Открытый урок” вице-спикер НС Э.Шармазанов принял учашихся и учителей средних школ сел Лернагог и Геташен Армавирской области. Приветствуя гостей, Э.Шармазанов прежде всего поздравил всех женщин и девушек с Днем материнства и красоты, затем ответил на вопросы школьников....
Соболезнование Председателя НС Г.Саакяна в связи с кончиной Д.Задояна
Председатель НС Г.Саакян направил соболезнование в связи с кончиной государственного и политического деятеля, бывшего депутата НС и бывшего члена правительства Д.Задояна. В послании говорится:“С сердечной болью узнал о кончине  государственного и политического деятеля, бывшего депутата НС и быв...
7 апреля на заседании Постоянной комиссии НС по внешним сношениям под председательством  А.Закаряна обсуждался представленный депутатом З.Постанджян проект заявления НС “В связи с 100-й годовщиной Геноцида армян”. Документ из нескольких пунктов, опирающийся на международную конвенцию ГА ООН от ...
Поздравление Председателя НС Г.Саакяна к Дню материнства и красоты
В поздравительном послании Председателя НС сказано:“Дорогие матери, примите, пожалуйста, мои теплые поздравления в связи с Днем материнства и красоты. Особые поздравления многодетным матерям и женщинам, ставшим родными матерями тысячам усыновленных детей. Судьбы матерей всегда связаны с историей род...