ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել է Կիպրոսի հայ համայնքի ներկայացուցչի հետ
Հունվարի 26-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Կիպրոսի Հանրապետության ներկայացուցիչների պալատի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել է Կիպրոսի հայ համայնքի ներկայացուցիչ, Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի Կիպրոսի պետական հանձնաժողովի համանախագահ Արտո Տավիթյանի հետ:
Ողջունելով հյուրին՝ ԱԺ փոխնախագահն անդրադարձել է Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցի կապակցությամբ անցկացվելիք միջոցառումներին: Այս համատեքստում Էդուարդ Շարմազանովը կարեւորել է կիպրահայ համայնքի դերակատարությունը եւ նշել, որ ՀՀ-ն, Արցախը եւ Սփյուռքը պետք է միասնական լինեն թե Ցեղասպանության միջազգային դատապարտման, եւ թե Լեռնային Ղարաբաղի միջազգային ճանաչման հարցում:
Զրուցակիցները քննարկել են Կիպրոսի խորհրդարանում Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված ցուցահանդես անցկացնելու մանրամասները:
26.01.2015
Ստացվել է 1134 նամակ
«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` ԱԺ քարտուղարության ընդհանուր բաժինը հրապարակել է 2014 թ. 4-րդ եռամսյակի նամակների քննարկման արդյունքների համառոտ տեղեկատվությունը: Ընդունվել, գրանցվել եւ ԱԺ նախագահին է հանձնվել քաղաքացիների 212 նամ...

RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov Meets with the Representative of the Armenian Community of Cyprus
On January 26 Eduard Sharmazanov, the RA NA Deputy Speaker, the Co-Chair of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the RA National Assembly and the House of Representatives of the Republic of Cyprus met with Arto Tavitian, the Representative of the Armenian community of Cyprus, the Co-Chair of the State Committee of Cyprus on the Centennial of the Armenian Genocide.
Welcoming the guest the NA Deputy Speaker touched upon the events to be held related to the Centennial of the Armenian Genocide. In this context Eduard Sharmazanov highlighted the role of the Cypriot Armenian community and noted that the RA, Artsakh and the Diaspora should be united both in the international condemnation of the Genocide and in the international recognition of the Nagorno Karabakh.
The interlocutors discussed the details of holding an exhibition dedicated to the Armenian Genocide in the parliament of Cyprus.
26.01.2015
1134 Letters Are Received
According to the Law on "The Order of Consideration of Citizens’ Proposals, Applications and Complaints", the General Section of the RA National Assembly Secretariat announced the brief information for the fourth quarter results of letter considerations for 2014. The citizens’ 212 letters have ...