Ապրիլի 25-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում   էր Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնակատար Էդուարդ Շարմազանովը:
Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի հինգերորդ   նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին  եւ ապրիլի 28-30-ի ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը: ԱԺ հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել է 19 հարց: ԱԺ առաջիկա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել են 100 հարց, միջազգային 18 պայմանագիր: Հինգերորդ գումարման ԱԺ հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին  եւ ապրիլի 28-30-ի  ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը կհաստատվեն ապրիլի 28-ի ԱԺ նիստում:
Ապրիլի 25-ին ԱԺ մշտական հանձնաժողովները նիստեր գումարեցին: ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վարդան Այվազյանի նախագահությամբ քննարկեց «Ավելացված արժեքի հարկի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրինագիծը, որը ներկայացրեց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Կարեն Ճշմարիտյանը: Նախագծով առաջարկվում ...
Ապրիլի 24-ին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը, վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, ՀՀ ԱԺ նախագահի պաշտոնակատար Էդուարդ Շարմազանովը, պատգամավորներ, կառավարության անդամներ, պաշտոնատար անձինք, Հայաստանում հավատարմագրված օտարերկրյա դիվանագետներ, հոգեւոր դասի ներկայացուցիչն...

25 апреля состоялось рабочее совещание парламента, которое вел и.о. Председателя НС РА Э.Шармазанов.
Oбсуждались проекты решений повесток дня пятой сессии НС пятого созыва и заседаний НС 28-30 апреля. В проект повестки дня пятой сессии НС вошли 19 вопросов. В проект повестки дня предстоящих заседаний НС включено 100 вопросов, 18 международных договоров. Проекты повесток дня пятой сессии НС и заседаний 28-30 апреля будут утверждены на заседании парламента 28 апреля.
25.04.2014
25 апреля заседания созвали ряд постоянных комиссий НС – по экономическим вопросам, по обороне, национальной безопасности и внутренним делам, по вопросам территориального управления и местного самоуправления, по вопросам сельского хозяйства и охраны природы, по государственно-правовым вопросам, по с...
24 апреля Президент РА С.Саргсян, Его Святейшество Католикос Всех Армян Гарегин Второй, премьер-министр О.Абраамян, и.о. Председателя НС Э.Шармазанов, депутаты, члены правительства, должностные лица, аккредитованные в РА иностранные дипломаты, представители духовенства, гости посетили Цицернакаберд,...