Ապրիլի 25-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում   էր Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնակատար Էդուարդ Շարմազանովը:
Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի հինգերորդ   նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին  եւ ապրիլի 28-30-ի ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը: ԱԺ հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել է 19 հարց: ԱԺ առաջիկա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել են 100 հարց, միջազգային 18 պայմանագիր: Հինգերորդ գումարման ԱԺ հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին  եւ ապրիլի 28-30-ի  ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը կհաստատվեն ապրիլի 28-ի ԱԺ նիստում:
Ապրիլի 25-ին ԱԺ մշտական հանձնաժողովները նիստեր գումարեցին: ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վարդան Այվազյանի նախագահությամբ քննարկեց «Ավելացված արժեքի հարկի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրինագիծը, որը ներկայացրեց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Կարեն Ճշմարիտյանը: Նախագծով առաջարկվում ...
Ապրիլի 24-ին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը, վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, ՀՀ ԱԺ նախագահի պաշտոնակատար Էդուարդ Շարմազանովը, պատգամավորներ, կառավարության անդամներ, պաշտոնատար անձինք, Հայաստանում հավատարմագրված օտարերկրյա դիվանագետներ, հոգեւոր դասի ներկայացուցիչն...

On April 25 the RA NA working consultation presided over by the Acting President of the National Assembly Eduard Sharmazanov was held.
The draft decisions on amending the agenda of the fifth session of the National Assembly of the fifth convocation and on the agenda of April 28-30 four-day sittings of the National Assembly were debated. 19 items were included in the draft decision on amending the NA fifth session. 100 items and 18 international treaties were included in the draft decision of the agenda of the upcoming NA four-day sittings. The draft decisions on amending the agenda of the NA fifth session of the fifth convocation and on the agenda of April 28-30 four-day sittings of the National Assembly will be approved at April 28 NA sitting.
25.04.2014
On April 25 the NA Standing Committees convened sittings.The NA Standing Committee on Economic Affairs moderated by Vardan Ayvazyan debated the bill “On Amending the RA Law on Value Added Tax,” which presented the RA Minister of Economy Karen Tchshmaritian.He also introduced the package of bills “On...
On April 24 the RA President Serzh Sargsyan, His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, the Prime Minister Hovik Abrahamyan, the RA NA Acting President Eduard Sharmazanov, deputies, members of the Government, officials, foreign diplomats accredited in Armenia, clergy...