Հարգանքի տուրք՝ Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին
Մարտի 25-ին լրացավ ՀՀ նախկին վարչապետ, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախկին նախագահ Անդրանիկ Մարգարյանի մահվան յոթերորդ տարելիցը: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, ԱԺ փոխնախագահներ Էդուարդ Շարմազանովը եւ Հերմինե Նաղդալյանը, Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, ԱԺ պատգամավորներ, կառավարության անդամներ, պետական, հասարակական-քաղաքական եւ մշակութային գործիչներ, հարազատները Կոմիտասի անվան քաղաքային պանթեոնում ծաղկեպսակներ ու ծաղիկներ դրեցին Անդրանիկ Մարգարյանի շիրմաքարին` իրենց հարգանքի տուրքը մատուցելով հանգուցյալ վարչապետի հիշատակին:
Մարտի 25-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի առաջարկով պատգամավորները ողջունեցին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում խորհրդարանում հյուրընկալված եւ ԱԺ նիստին հետեւող Երեւանի թիվ 112 ավագ դպրոցի ուսուցիչներին եւ աշակերտներին: Այնուհետեւ ԱԺ խմբակցութ...
ԱԺ պատգամավորները մեկնել են Սիրիա
Մարտի 24-ի երեկոյան ԱԺ պատգամավորներ Սամվել Ֆարմանյանը, Նաիրա Կարապետյանը, Լեւոն Մարտիրոսյանը, Արման Սահակյանը, Թեւան Պողոսյանը եւ Էդմոն Մարուքյանը մեկնել են Սիրիա՝ տեղում ծանոթանալու Քեսաբ քաղաքում եւ հարակից բնակավայրերում տեղի ունեցած վերջին իրադարձություններին: Վերադառնալուց հետո նրանք Ազգա...
Մարտի 25-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում Ազգային ժողով էին այցելել Երեւանի Շավարշ Սիմոնյանի անվան համար 112 ավագ դպրոցի աշակերտները եւ ուսուցիչները: Նրանց հետ բաց դաս անցկացրեց ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը: Ն...

On March 25 the seventh anniversary of the death of the RA former Prime Minister, the former Chairman of the Republican Party of Armenia Andranik Margaryan was marked. The NA President Hovik Abrahamyan, the RA Prime Minister Tigran Sargsyan, the NA Vice Presidents Eduard Sharmazanov and Hermine Naghdalyan, the Mayor of Yerevan Taron Margaryan, the NA deputies, members of the government, public-political and cultural figures, and the relatives laid a wreath and flowers at Andranik Margaryan's tomb in Komitas City Pantheon-Park, paying their tribute to the memory of the late Prime Minister.
On March 25 the RA National Assembly continued the work of the four-day sittings.By the proposal of the NA Speaker Hovik Abrahamyan the deputies welcomed the teachers and the pupils of Yerevan Shavarsh Simonyan Senior School N 112, who were hosted in the parliament within the framework of the N...
NA Deputies Leave for Syria
In the evening of March 24 the NA deputies Samvel Farmanyan, Naira Karapetyan, Levon Martirosyan, Arman Sahakyan, Tevan Poghosyan and Edmon Marukyan left for Syria to get acquainted with the recent events occurred in the town of Kessab and nearby settlements on the spot. After returning they wi...
On March 25 within the framework of the NA Open Doors Programme the pupils and the teachers of Yerevan Shavarsh Simonyan Senior School N 112 visited the National Assembly. The Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Youth and Sport Artak Davtyan conducted an open lesson. He intr...