ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԻԻՀ Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանիին
«Խորը վշտով տեղեկացա Թեհրան-Ղում ավտոճանապարհին տեղի ունեցած խոշոր ավտովթարի մասին, որը մի քանի տասնյակ անմեղ զոհերի եւ վիրավորների պատճառ դարձավ:
Դժվարին այս պահին Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից մեր խորին ցավակցությունն ու եղբայրական զորակցությունն եմ հայտնում Ձեզ, ավտովթարի հետեւանքով զոհվածների ընտանիքներին եւ Իրանի բարեկամ ժողովրդին՝ մաղթելով տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»:
Սեպտեմբերի 11-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը հանդիպեց Եվրոպական ժողովրդավարական կուսակցության անդամներ Խոսե-Մարի Էտչեբարիայի եւ Դենիս Բադրեի հետ: Ողջունելով հյուրերին՝ Արտակ Զաքարյանը նշեց, որ ՀՀ Ազգային ժողովն արդյունավետ համագործակցում է տարբեր միջազգ...
Հանդիպում Հայաստան- Գերմանիա բարեկամական խմբի անդամների հետ
Սեպտեմբերի 11-ին Հայաստան - Գերմանիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արտակ Դավթյանը հանդիպեց ԳԴՀ Բունդեսթագի անդամ Յուրգեն Կլիմկեի եւ «Համբուրգեր աբենդբլաթ» թերթի քաղաքական մասի խմբագիր Կրիստիան Ունգերի հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ բարեկամական խմբի անդամ Վահան Հովհաննիսյանը: Արտակ Դավթյանը, ողջունելով հյո...
Սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունեց նախորդ օրը քննարկված հարցերը: Քվեարկությունների ավարտից հետո խորհրդարանը շարունակեց ՀՀ բնապահպանության նախարար Արամ Հարությունյանի ներկայացրած՝ «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխ...
Սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեց ՀՀ-ում ԵՄ խորհրդատվական խմբի ԵՄ մոտարկման եւ կառավարման հարցերի խորհրդատու Իլմարս Սոլիմսի, Եվրոպական ժողովրդավարական կուսակցության եւ ԱԼԴԵ (Եվրոպական լիբերալների եւ դեմոկրատների դաշինք) խմբի անդ...

RA NA Speaker Hovik Abrahamyan Sends a Telegram of Condolence to the Speaker of the IRI Majlis Ali Larijani
“I learnt with deep grief about the big accident occurred on Tehran-Ghum highway, which became a reason of several dozens of innocent victims and injured people.
In this hard moment I express my deep sympathy and brotherly support in the name of the National Assembly of the Republic of Armenia and personally me to you, the families of the victims who died because of the accident and the friendly people of Iran, wishing strength and quick recovery to the injured.”
11.09.2013
On September 11 the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan met with Ilmars Solims, Adviser on EU Approximation and Administration of the EU Advisory Group to the RA, and Jose Mari Extebarria and Denis Badré, members of the European Democratic Party and the Allia...
On September 11 the Head of Armenia-Germany Friendship Group Artak Davtyan met with the member of the FRG Bundestag Jurgen Klimke and the Editor of the political section of Hamburger Abendblatt newspaper Christian Unger. The member of the Friendship Group Vahan Hovhannisyan also attended the meeting...
On September 11 the RA National Assembly continued the work of the four-day sittings and adopted by voting the issues considered on the previous day.After voting the parliament continued the debate of the bill “On Amending the RA Code on Administrative Infringements,” submitted by the RA Minister of...
On September 11 the Chair of the RA NA Standing Committee on European Integration Naira Zohrabyan met with Ilmars Solims, Adviser on EU Approximation and Administration of the EU Advisory Group to the RA and Jose Mari Extebarria and Denis Badre, members of the European Democratic Party and the Allia...