ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԻԻՀ Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանիին
«Խորը վշտով տեղեկացա Թեհրան-Ղում ավտոճանապարհին տեղի ունեցած խոշոր ավտովթարի մասին, որը մի քանի տասնյակ անմեղ զոհերի եւ վիրավորների պատճառ դարձավ:
Դժվարին այս պահին Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից մեր խորին ցավակցությունն ու եղբայրական զորակցությունն եմ հայտնում Ձեզ, ավտովթարի հետեւանքով զոհվածների ընտանիքներին եւ Իրանի բարեկամ ժողովրդին՝ մաղթելով տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»:
Սեպտեմբերի 11-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը հանդիպեց Եվրոպական ժողովրդավարական կուսակցության անդամներ Խոսե-Մարի Էտչեբարիայի եւ Դենիս Բադրեի հետ: Ողջունելով հյուրերին՝ Արտակ Զաքարյանը նշեց, որ ՀՀ Ազգային ժողովն արդյունավետ համագործակցում է տարբեր միջազգ...
Հանդիպում Հայաստան- Գերմանիա բարեկամական խմբի անդամների հետ
Սեպտեմբերի 11-ին Հայաստան - Գերմանիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արտակ Դավթյանը հանդիպեց ԳԴՀ Բունդեսթագի անդամ Յուրգեն Կլիմկեի եւ «Համբուրգեր աբենդբլաթ» թերթի քաղաքական մասի խմբագիր Կրիստիան Ունգերի հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ բարեկամական խմբի անդամ Վահան Հովհաննիսյանը: Արտակ Դավթյանը, ողջունելով հյո...
Սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունեց նախորդ օրը քննարկված հարցերը: Քվեարկությունների ավարտից հետո խորհրդարանը շարունակեց ՀՀ բնապահպանության նախարար Արամ Հարությունյանի ներկայացրած՝ «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխ...
Սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեց ՀՀ-ում ԵՄ խորհրդատվական խմբի ԵՄ մոտարկման եւ կառավարման հարցերի խորհրդատու Իլմարս Սոլիմսի, Եվրոպական ժողովրդավարական կուսակցության եւ ԱԼԴԵ (Եվրոպական լիբերալների եւ դեմոկրատների դաշինք) խմբի անդ...

Телеграмма соболезнования Председателя НС РА О.Абраамяна Председателю Меджлиса ИРИ Али Лариджани
“С глубокой скорбью узнал о крупной автоаварии на трассе Тегеран – Кум, повлекшей десятки невинных жертв и раненых.
В этот трудный час от имени Национального Собрания РА и себя лично выражаю наше глубокое соболезнование и братскую поддержку Вам, семьям погибших в результате автоаварии и дружественному народу Ирана, желая стойкости,   а раненым – скорейшего выздоровления”.
11.09.2013
11 сентября председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закарян встретился с членами Европейской демократической партии (ЕДП) Хосе-Мари Эчебариа и Денисом Бадрэ. Приветствуя гостей, А.Закарян отметил, что НС РА плодотворно сотрудничает с различными международными парламентскими структ...
11 сентября руководитель группы дружбы Армения – Германия А.Давтян встретился с членом Бундестага ФРГ Ю.Климке и политредактором газеты “Гамбургер абендблат”  К.Унгером. На встрече присутствовал также член группы дружбы В.Ованесян.А.Давтян, приветствуя гостей, поблагодарил их за принятие пригла...
11 сентября НС продолжило работу четырехдневных заседаний и голосованием приняло вопросы, обсуждавшиеся в предшествовавший день.В обсуждении проекта о внесении изменений в Кодекс РА об административных правонарушениях выступил основной докладчик министр охраны природы РА А.Арутюнян, в обмене мнениям...
11 сентября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Н.Зограбян встретилась с советником Консультационной группы ЕС в РА по вопросам сближения и управления ЕС Илмарсом Солимсом, членами Европейской демократической партии и группы Европейского союза либералов и демократо...