ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի կարգադրությամբ հաստատվել է ԱԺ էթիկայի հանձնաժողովի կազմը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 79-րդ հոդվածի 2-րդ մասով եւ հիմք ընդունելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին կետի «ե» ենթակետը եւ 24.1-րդ հոդվածը, փետրվարի 7-ին կարգադրություն է ստորագրել ՀՀ ԱԺ հինգերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի էթիկայի հանձնաժողովի կազմը հաստատելու մասին: Հաստատվել է ԱԺ էթիկայի հանձնաժողովի հետեւյալ կազմը.
Դավիթ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ                           ՀՀԿ խմբակցություն
(էթիկայի հանձնաժողովի նախագահ)
Լյուդմիլա ՍԱՐԳՍՅԱՆ                                ՀԱԿ  խմբակցություն
(էթիկայի հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ )
Կորյուն ՆԱՀԱՊԵՏՅԱՆ                              ՀՀԿ խմբակցություն
Վահան ԲԱԲԱՅԱՆ                                     ԲՀԿ խմբակցություն
Հովհաննես ՄԱՐԳԱՐՅԱՆ                         ՕԵԿ խմբակցություն
Վահան ՀՈՎՀԱՆՆԵՍՅԱՆ                       ՀՅԴ   խմբակցություն
Թեւան ՊՈՂՈՍՅԱՆ                                  «Ժառանգություն» խմբակցություն:
ԱԺ մի խումբ պատգամավորների հանձնվեցին «Ռուսհամագործակցության» Պատվո նշան եւ դիպլոմներ
Փետրվարի 7-ին Ազգային Ժողովի մի խումբ պատգամավորների հանձնվեցին «Ռուսհամագործակցություն» դաշնային գործակալության Պատվո նշան եւ դիպլոմներ: Հայաստանում ռուսաց լեզվի տարածման ուղղությամբ կատարած արդյունավետ աշխատանքի եւ ՀՀ նախագահի բարձր հովանու ներքո անցկացված «Հայաստանում ռուսական խոսքի 5-րդ օրերին» ...
Փետրվարի 7-ին Ազգային Ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունեց նախորդ օրը քննարկված օրենքների նախագծերը: Այնուհետեւ պատգամավորները շարունակեցին նախորդ օրն ընդհատված «Պետական եւ ծառայողական գաղտնիքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկ...

Composition of the NA Committee on Ethics Is Approved by the Order of the RA NA President Hovik Abrahamyan
The RA National Assembly President Hovik Abrahamyan, according to the part 2 of Article 79 of the Constitution of the Republic of Armenia and taking as a basis the 1.5 paragraph of Article 18 of the RA law “Rules of Procedure” and Article 24.1, on February 7 signed an order on approving the composition of the Committee on Ethics of the third session of the RA NA fifth convocation. The following composition of the NA Committee on Ethics has been approved:
Davit Harutyunyan             Republican Party of Armenia faction
(Chairman of the
Committee on Ethics)
Lyudmila Sargsyan               Armenian National Congress faction
(Deputy Chairperson of the
Koryun Nahapetyan               Republican Party of Armenia faction
Vahan Babayan                      Prosperous Armenia faction
Hovhannes Margaryan        Rule of Law faction
Vahan Hovhannesyan           Armenian Revolutionary Federation faction
Tevan Poghosyan                   Heritage faction
A Number of NA Deputies Are Handed Over an Honour Badge and Diplomas of “RusCooperation”
On February 7 a number of deputies of the National Assembly were handed over an Honour Badge and diplomas of the Federal Agency of “RusCooperation” (Rossotrudnichestvo). For effective work in spreading the Russian language in Armenia and for active participation “In the 5th Days of Russian Word in A...
On February 7 the National Assembly continued the work of the four-day sittings and by voting passed the draft laws debated on the previous day.Then the deputies continued the debate of the draft law “On Amending the RA Law On State and Office Secret” interrupted on the previous day.In his concludin...