ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի կարգադրությամբ հաստատվել է ԱԺ էթիկայի հանձնաժողովի կազմը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 79-րդ հոդվածի 2-րդ մասով եւ հիմք ընդունելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին կետի «ե» ենթակետը եւ 24.1-րդ հոդվածը, փետրվարի 7-ին կարգադրություն է ստորագրել ՀՀ ԱԺ հինգերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի էթիկայի հանձնաժողովի կազմը հաստատելու մասին: Հաստատվել է ԱԺ էթիկայի հանձնաժողովի հետեւյալ կազմը.
Դավիթ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ                           ՀՀԿ խմբակցություն
(էթիկայի հանձնաժողովի նախագահ)
Լյուդմիլա ՍԱՐԳՍՅԱՆ                                ՀԱԿ  խմբակցություն
(էթիկայի հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ )
Կորյուն ՆԱՀԱՊԵՏՅԱՆ                              ՀՀԿ խմբակցություն
Վահան ԲԱԲԱՅԱՆ                                     ԲՀԿ խմբակցություն
Հովհաննես ՄԱՐԳԱՐՅԱՆ                         ՕԵԿ խմբակցություն
Վահան ՀՈՎՀԱՆՆԵՍՅԱՆ                       ՀՅԴ   խմբակցություն
Թեւան ՊՈՂՈՍՅԱՆ                                  «Ժառանգություն» խմբակցություն:
ԱԺ մի խումբ պատգամավորների հանձնվեցին «Ռուսհամագործակցության» Պատվո նշան եւ դիպլոմներ
Փետրվարի 7-ին Ազգային Ժողովի մի խումբ պատգամավորների հանձնվեցին «Ռուսհամագործակցություն» դաշնային գործակալության Պատվո նշան եւ դիպլոմներ: Հայաստանում ռուսաց լեզվի տարածման ուղղությամբ կատարած արդյունավետ աշխատանքի եւ ՀՀ նախագահի բարձր հովանու ներքո անցկացված «Հայաստանում ռուսական խոսքի 5-րդ օրերին» ...
Փետրվարի 7-ին Ազգային Ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունեց նախորդ օրը քննարկված օրենքների նախագծերը: Այնուհետեւ պատգամավորները շարունակեցին նախորդ օրն ընդհատված «Պետական եւ ծառայողական գաղտնիքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկ...

По распоряжению Председателя НС О.Абраамяна утвержден состав Комиссии по этике НС
7 февраля Председатель НС О.Абраамян, руководствуясь ч.2 ст.79 Конституции РА и на основании подпункта “д” п.1 ст.18 и ст.24.1 Закона РА “Регламент Национального Собрания”,   подписал распоряжение об утверждении состава Комиссии по этике третьей сессии НС РА пятого созыва. Утвержден следующий состав Комиссии по этике НС:
Давид Арутюнян,   председатель комиссии,  фракция РПА
Людмила Саргсян, заместитель председателя комиссии, фракция АНК
Корюн Нагапетян,   фракция РПА
Ваан Бабаян, фракция ППА
Ованес Маргарян,   фракция ПОЕ
Ваан Ованесян,  фракция АРФД
Теван Погосян, фракция “Наследие”
07.02.2013
Группе депутатов НС вручены награды “Россотрудничества”
7 февраля группе депутатов НС вручены награды Федерального агентства “Россотрудничество” – Почетный знак и дипломы. За плодотворную работу по популяризации русского языка в Армении и деятельное участие в проведении под высоким патронатом Президента РА “5-х Дней русского слова” Почетным знаком “Дружб...
7 февраля Национальное Собрание РА продолжило работу четырехдневных заседаний, приняв голосованием законопроекты, обсуждавшиеся в предшествовавший день. Затем депутаты перешли к обсуждению повесточных вопросов – законопроектов о внесении изменений и дополнений в законы РА “О государственной и служеб...