ՀՀ-ում Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլին՝ ԱԺ-ում
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հուլիսի 19-ին հանդիպեց ՀՀ-ում Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլիի հետ:
Ողջունելով դեսպանի այցն Ազգային ժողով՝  Հերմինե Նաղդալյանը նշեց, որ երկու եղբայրական ժողովուրդների միջեւ դեռեւս շատ վաղուց  ձեւավորված սերտ կապերը կասկածի տեղիք երբեք չեն տվել, եւ այս հադիպումը լավ առիթ է՝ անդրադառնալու նաեւ միջխորհրդարանական համագործակցությանը, որը սպասվածի չափ ակտիվ չէ:
Թենգիզ Շարմանաշվիլին, շնորհավորելով տիկին Նաղդալյանին ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ ընտրվելու կապակցությամբ, նույնպես անդրադարձավ այն իրողությանը, որ վերջին տարիներին երկու խորհրդարանների միջեւ համագործակցությունը թույլ է եղել այն դեպքում, երբ երկրների նախագահների մակարդակով հանդիպումներ են կայացել, հայ-վրացական հարաբերություններն անցել են սերտացման ճանապարհ: Նա հույս հայտնեց, որ ՀՀ 5-րդ գումարման Ազգային ժողովի հետ համագործակցելու ավելի շատ առիթներ կլինեն, եւ պատրաստակամություն՝ անձամբ նպաստելու դրան:
Կողմերն անդրադարձան հանձնաժողովների մակարդակով միջխորհրդարանական կապերը խորացնելու հարցին, ինչի կապակցությամբ Հերմինե Նաղդալյանը նշեց, որ ՀՀ Ազգային ժաղովում հաջողությամբ գործում է Հայ -վրացական միջխորհրդարանական կապերի հանձնաժողովը, եւ խնդրանքով դիմեց Թենգիզ Շարմանաշվիլիին՝ նպաստելու, որ ընդլայնվի Վրաստանի խորհրդարանում Հայաստանի հետ բարեկամության խմբի կազմը, իսկ հնարավորության դեպքում ստեղծվի հանձնաժողով: Տիկին Նաղդալյանը նաեւ հաջող ընթացք մաղթեց Վրաստանում աշնանը սպասվող խորհրդարանական ընտրություններին:

Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Georgia to RA Tengiz Sharmanashvili in NA
On July 19 Deputy Speaker of the National Assembly Hermine Naghdalyan met with the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Georgia to RA Tengiz Sharmanashvili.
Welcoming the Ambassador’s visit to the National Assembly Hermine Naghdalyan noted that the close ties shaped still long ago between the two brotherly peoples have not given any doubt, and this meeting would be a good occasion to touch upon the inter-parliamentary cooperation, which was not as active as it was expected.
Congratulating Mrs Naghdalyan on being elected Deputy Speaker of the RA National Assembly Tengiz Shramanashvili also touched upon the reality that during the last years the cooperation between the two parliaments had been weak in case when meetings had been at the level of the two presidents, the Armenian-Georgian relations had passed a rapprochement road. He expressed hope that there would be more occasions of cooperating with the National Assembly of the 5th convocation of the Republic of Armenia, and willingness to personally contribute to it.
The parties touched upon the issue of deepening the inter-parliamentary relations at the level of the committees, in connection of which Hermine Naghdalyan noted that the Committee on Armenian-Georgian Inter-Parliamentary Relations successfully functioned in the RA National Assembly, requested Tengiz Sharamanashvili to promote it in order to extend its composition, and within possibility to create a Committee. Mrs Naghdalyan also wished successful procedure to the parliamentary elections expecting in Georgia in autumn.