Հովիկ Աբրահամյանը պատասխանել է իրեն բաց նամակով դիմած քաղաքացիներին
ի պատասխան ինձ հասցեագրված ձեր բաց  նամակի նախ ուզում եմ եւս մեկ անգամ հավաստիացնել, որ, անկախ հնչող տեսակետներից եւ տարածվող ստահոդ լուրերից, ես որեւէ առնչություն չունեմ ձեր նշած հասցեում կատարվող ոչ շինարարության, ոչ էլ այն իրականացնող ընկերության հետ:
Կիսելով ձեր մտահոգությունները` հայտնեմ, որ ձեր նամակի մասին տեղեկանալուց անմիջապես հետո դրանում  բարձրացված խնդրի շուրջ հանգամանալից զրուցել եմ Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ, ով տեղեկացրել է, որ հանդիպում է ունեցել ձեր ներկայացուցիչների հետ, քննարկել ստեղծված իրավիճակը, եւ ձեռք է բերվել հստակ պայմանավորվածություն:
Իմ կողմից հավաստիացնում եմ, որ հետեւելու եմ իրադարձությունների զարգացմանը:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ -ում ՉԺՀ դեսպան Թիան Չանչունին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հունիսի 6-ին ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում  Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Չանչունին: Չինաստանի դեսպանը  Հովիկ Աբրահամյանին փոխանցեց ՉԺՀ Ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական ժողովի մշտական կոմիտեի նախագահ Ու ...
Հունիսի 6-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց «Եվրոպական ջրային համերաշխություն» միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Թիերի  Ամբերին: Շնորհավորելով Հովիկ Աբրահամյանին ԱԺ նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ`  Թիերի  Ամբերը ներկայացրեց կազմակերպութ...

О.Абраамян ответил гражданам, обратившимся к нему с открытым письмом
О.Абраамян ответил обратившимся к нему с открытым письмом жителям ереванских улиц Туманяна, Налбандяна, Саят-Нова, Авака Петросяна и вновь заверил, что, независимо от звучащих точек зрения и распространяемых слухов, не имеет никакого отношения ни к строительству по  упомянутому в письме адресу, ни к осуществляющей его компании.
Разделяя озабоченность граждан, спикер проинформировал, что по следам письма он обстоятельно беседовал по создавшейся ситуации с мэром Еревана Т.Маргаряном, который сообщил о встрече с представителями жильцов и с которым у него достигнута твердая договоренность.
Спикер парламента заверяет, что будет следить за развитием событий.
Председатель НС О.Абраамян принял посла КНР в РА Т.Чаньчуня
6 июня Председатель НС О.Абраамян принял Чрезвычайного и Полномочного посла КНР в РА Т.Чаньчуня.Посол Китая передал О.Абраамяну приветственное послание Председателя Постоянного Комитета  ВСНП КНР У Банго в связи с избранием его Председателем НС РА. Посол убежден, что за время пребывания г-на Аб...
6 июня Председатель НС О.Абраамян принял генерального секретаря международной неправительственной организации “Европейское водное согласие” Т.Амбера. Гость ознакомил спикера парламента с направлениями деятельности организации. По его словам, в Армении сформирована успешная система управления водными...