Հովիկ Աբրահամյանը պատասխանել է իրեն բաց նամակով դիմած քաղաքացիներին
ի պատասխան ինձ հասցեագրված ձեր բաց  նամակի նախ ուզում եմ եւս մեկ անգամ հավաստիացնել, որ, անկախ հնչող տեսակետներից եւ տարածվող ստահոդ լուրերից, ես որեւէ առնչություն չունեմ ձեր նշած հասցեում կատարվող ոչ շինարարության, ոչ էլ այն իրականացնող ընկերության հետ:
Կիսելով ձեր մտահոգությունները` հայտնեմ, որ ձեր նամակի մասին տեղեկանալուց անմիջապես հետո դրանում  բարձրացված խնդրի շուրջ հանգամանալից զրուցել եմ Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ, ով տեղեկացրել է, որ հանդիպում է ունեցել ձեր ներկայացուցիչների հետ, քննարկել ստեղծված իրավիճակը, եւ ձեռք է բերվել հստակ պայմանավորվածություն:
Իմ կողմից հավաստիացնում եմ, որ հետեւելու եմ իրադարձությունների զարգացմանը:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ -ում ՉԺՀ դեսպան Թիան Չանչունին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հունիսի 6-ին ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում  Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Չանչունին: Չինաստանի դեսպանը  Հովիկ Աբրահամյանին փոխանցեց ՉԺՀ Ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական ժողովի մշտական կոմիտեի նախագահ Ու ...
Հունիսի 6-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց «Եվրոպական ջրային համերաշխություն» միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Թիերի  Ամբերին: Շնորհավորելով Հովիկ Աբրահամյանին ԱԺ նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ`  Թիերի  Ամբերը ներկայացրեց կազմակերպութ...

Hovik Abrahamyan Answered the Citizens Who Applied to Him With an Open Letter
In response to your open letter addressed to me first, I would like to once more ensure you that irrespective of sounding views and spreading false news, I have no relation to either the construction works in your mentioned address, or the company implementing it.
Sharing your concerns I‘ll inform you that after immediately learning about your letter I have thoroughly talked over the raised problem in it to the Mayor of Yerevan Taron Margaryan, who had a meeting with your representatives, discussed the created situation and a distinct agreement was reached.
I ensure you on my behalf that I am going to follow the development of the events.
06.06.2012
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the PRC Ambassador to Armenia Tian Changchun
On June 6 the RA NA President Hovik Abrahamyan received Tian Changchun, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of China to the Republic of Armenia. The Ambassador of China conveyed the congratulatory message of Wu Bangguo, Chairman of the Standing Committee of Chinese ...
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the Secretary General of Solidarity Water Europe Organization
On June 6 the RA National Assembly President Hovik Abrahamyan received Thierry Umbehr, Secretary General of Solidarity Water Europe non-governmental organization (NGO). Congratulating Hovik Abrahamyan on being elected NA President, Thierry Umbehr presented the directions of the activity of the organ...