ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ուղերձը hունիսի 1-ի` Երեխաների իրավունքների պաշտպանության օրվա կապակցությամբ
Սիրելի երեխաներ եւ հարգելի ծնողներ,
Սրտանց շնորհավորում եմ ամենավառ  տոներից մեկի` Երեխաների իրավունքների պաշտպանության  օրվա կապակցությամբ: Երեխաներն են  հասարակության վաղվա օրը կրողները, եւ մեր` պետության ու հասարակության խնդիրն է ապահովել նրանց առողջ, անհոգ, ուրախ եւ երջանիկ մանկությունը:
Առանձնահատուկ շնորհավորում եմ նաեւ ծնողներին, որոնց ուսերին է դրված մանուկներին ընտանեկան ջերմությամբ շրջապատելու, առողջ հոգով ու արժանապատիվ սերունդ դաստիարակելու առաքելությունը: Տոնը նաեւ պարտավորեցնող է, քանզի բոլորինս է արժանի հերթափոխ ապահովելու պատասխանատվությունը:
Կրկին շնորհավորելով արեւաշող այս տոնի առթիվ` ցանկանում եմ բոլոր երեխաներին լիարժեք ու երջանիկ մանկություն, ծնողների անսահման սեր ու գուրգուրանք, երազանքների իրականացում, անամպ երկինք:

RA National Assembly President Hovik Abrahamyan’s Message On the Occasion of June 1 – Children’s Day
Dear children and parents,
I cordially congratulate you on the occasion of one of the brightest days, Children’s Day. The children are the bearers of society’s future and the task of our state and society is to provide them with healthy, careless, joyful and happy childhood.
I also especially congratulate the parents, who bear on their shoulders the mission of surrounding the children with family warmth, upbringing with healthy soul and dignified generation. The holiday is also obliging, as everybody has the responsibility to provide a praiseworthy shift.
Again congratulating you with this sun-shining holiday I wish all children a full and happy childhood, parents’ infinite love and caress, fulfillment of desires and cloudless sky.