Դրական գնահատականներ` Ազգային ժողովի նախագահին կից մոնիթորինգային խմբի գործունեությանը
Մայիսի 11-ին տեղի ունեցավ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահին կից մոնիթորինգային խմբի նիստ` քաղաքական ուժերի, հասարակական եւ միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանը նախ ներկայացրեց, թե ինչ քայլեր են կատարվել նախորդ նիստում բարձրացված հարցերին լուծում տալո...
ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանն այցելեց «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն
ՀՀ ԱԺ կողմից 2001 թվականին ընդունված «ՀՀ տոների եւ հիշատակի օրերի մասին» օրենքում մայիսի 8-ն ամրագրվեց որպես «Երկրապահի օր»։ Մայիսի 11-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանն այցելեց  «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, ծաղիկներ դրեց սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի եւ Հայաստանի սահմանների ու Արցախի պաշտպանության...

Позитивные оценки – деятельности Мониторинговой группы при Председателе НС
11 мая состоялось заседание Мониторинговой группы при Председателе НС РА с участием представителей политических сил, общественных и международных организаций. С.Никоян, в частности, подчеркнул, что одной из важнейших миссий рабочей группы являлся мониторинг применения новых положений Избиратель...
Председатель НС С.Никоян посетил воинский пантеон “Ераблур”
В принятом НС РА в 2001 г. законе “О праздниках и памятных днях РА” 8 мая отмечено как День Еркрапа (Защитника страны).11 мая Председатель НС С.Никоян посетил воинский пантеон “Ераблур”, возложил цветы к могилам спарапета В.Саркисяна и азатамартиков (бойцов), павших за свободу Армении и Арцаха, почт...