Սամվել Նիկոյան. «Քվեարկել եմ հզոր ու փոփոխվող Հայաստանի համար»
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը մայիսի 6-ի խորհրդարանական ընտրություններին ընտանիքի հետ միասին քվեարկեց  2/10 ընտրատեղամասում: «Քվեարկության եկել եմ բարձր տրամադրությամբ, քվեարկել եմ մեծ հավատով ու վստահությամբ, քվեարկել եմ մեր երկրի ապագայի, կայուն զարգացման, խաղաղության ու անվտանգության, հզոր ու փոփոխվող Հայաստանի համար, որպեսզի յուրաքանչյուր հայ քաղաքացի կարողանա իր եւ իր ընտանիքի արժանապատիվ կյանքն ապահովել,-իր քաղաքացիական պարտքը կատարելուց հետո, լրագրողների հարցին ի պատասխան, ասաց ԱԺ նախագահը:-Ինձ համար առավել քան կարեւոր է, որ այս ընտրություններն անցնեն ազատ, արդար ու օրինականության պայմաններում, եւ որպեսզի յուրաքանչյուր ընտրող համոզված լինի դրանում: Իհարկե, կարեւոր է նաեւ, որ մեր ընտրողների համոզմունքը կիսի նաեւ միջազգային հանրությունը:
Կարծում եմ, մենք կունենանք բավականին ակտիվ եւ տարբեր քաղաքական տեսակետներ արտահայտող, տարբեր քաղաքական ուժերի խճանկար ունեցող Ազգային ժողով, որտեղ քննարկումները կլինեն ակտիվ եւ բանավիճային սկզբունքով, եւ հետաքրքիր կլինի աշխատել այդպիսի խորհրդարանում»:

С.Никоян: “Голосовал за сильную и изменившуюся Армению”
На парламентских выборах 6 мая Председатель НС РА С.Никоян проголосовал вместе со своей семьей на избирательном участке N 2/10.
“На выборы пришел в прекрасном настроении, с огромной верой голосовал за будущее нашей страны, стабильное развитие, мир и безопасность,  сильную и изменившуюся Армению, чтобы каждый ее гражданин смог обеспечить достойную жизнь себе и своей семье. Для меня важнее всего, чтобы эти выборы прошли свободно, справедливо и легитимно, и чтобы каждый избиратель был убежден в этом. Разумеется, важно также, чтобы уверенность наших избирателей разделяло международное сообщество. Полагаю, у нас будет довольно активное и выражающее различные политические точки зрения, представляющее различные политические силы Национальное Собрание, где дебаты будут проходить в дискуссионном русле, - в таком парламенте будет интересно работать”, - после исполнения своего гражданского долга сказал журналистам спикер парламента.