Ազգային ժողովի ապրիլի 10-ի նիստը չկայացավ քվորումի բացակայության պատճառով: Ժամը 12.00-ին համապատասխան թվով պատգամավորներ չգրանցվեցին: «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի 44-րդ հոդվածի 5-րդ կետի համաձայն, պատգամավորների գրանցումը շարունակվեց 3 ժամ, որի ընթացքում եւս քվորում չապահովվեց: ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը նիստը հայտարարեց չկայացած:
Ազգային ժողովի նախագահին կից «Ընտրական օրենսգրքի» կիրարկման  եւ ընտրական գործընթացների մոնիթորինգային աշխատանքային խմբի երկրորդ նիստում ապրիլի 10-ին քննարկվեցին կազմակերպչական հարցեր, ինչպես նաեւ նախանշվեցին առաջիկա անելիքները: Դեռ նախորդ նիստում առաջարկ էր եղել, որ յուրաքանչյուր կուսակցություն...

The April 10 National Assembly sitting was not held due to the lack of quorum: Appropriate number of deputies was not registered at 12:00, and according to the item 5 of the Article 44 of the law “NA Rules of Procedure,” the deputies’ registration continued three more hours, during that period quorum was not provided. The NA Deputy Speaker Eduard Sharmzanov announced the sitting not held.
On April 10 at the second sitting of the Monitoring Working Group of using of the Electoral Code and electoral processes adjunct to the Head of the RA Parliament organizational issues were discussed, as well as the works to be done were also pre-indicated.At the previous sitting there has been a pro...