ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը աշխատանքային այցով կմեկնի Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորություն
Մարտի 13-15-ը աշխատանքային այցով Լոնդոն կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են պատգամավորներ Արման Սահակյանը, Կարինե Աճեմյանը, Արայիկ Գրիգորյանը, Կարեն Ավագյանը, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանը:
Նախատեսվում են հանդիպումներ Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության խորհրդարանի Համայնքների պալատի նախագահ Ջոն Բերքոուի, Լորդերի պալատի նախագահ բարոնուհի Հելեն Հայմանի, Համայնքների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի անդամների, խորհրդարանի Բրիտանահայկական համակուսակցական խորհրդարանական խմբի անդամների, Միջխորհրդարանական միության բրիտանական խմբի ղեկավար Ռոբերթ Վոլթերի հետ: ԱԺ պատվիրակությունը կմասնակցի Լորդերի պալատի լիագումար նիստին:
Լոնդոնում ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպում կունենա բրիտանահայ համայնքի ներկայացուցիչների  հետ:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Ճապոնիայի Ազգային Դիետի Խորհրդականների պալատի նախագահ Տակեո Նիշիոկային եւ Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Տակահիրո Յոկոմիչիին: Հեռագրերում ասված է. «Խորը կսկիծով տեղեկացանք Ճապոնիայում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի մասին: 1988թ.-ին կործանար...
Հայտարարություն Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին.   ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ՝ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի հեռահաղորդակցության համակարգերի սպասարկման բաժնի առաջատա...

Председатель НС О.Абраамян отбывает с рабочим визитом в Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
13-15 марта с рабочим визитом в Лондоне будет находиться возглавляемая Председателем НС О.Абраамяном делегация, в составе которой депутаты А.Саакян, К.Аджемян, А.Григорян, К.Авагян, руководитель аппарата НС Г.Гарибджанян.
Намечаются встречи в парламенте Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии - с председателем Палаты общин  Джоном Беркоу, председателем Палаты лордов баронессой Хелен Хайман, членами комиссии по внешним отношениям Палаты общин, членами общепартийной британо-армянской парламентской группы, руководителем британской группы Межпарламентского Союза Робертом Уолтером. Делегация НС примет участие в пленарном заседании Палаты лордов.
В Лондоне делегация, возглавляемая Председателем НС О.Абраамяном, встретится с представителями местной армянской общины.
Председатель НС Овик Абраамян направил телеграммы соболезнования Председателю Палаты советников Национального Диета Такео Нишиоке и спикеру Палаты представителей Японии Такахиро Йокомичи.В телеграммах говорится:“С глубоким прискорбием узнали о разрушительном  землетрясении в Японии.Армения и ар...