ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը աշխատանքային այցով կմեկնի Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորություն
Մարտի 13-15-ը աշխատանքային այցով Լոնդոն կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են պատգամավորներ Արման Սահակյանը, Կարինե Աճեմյանը, Արայիկ Գրիգորյանը, Կարեն Ավագյանը, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանը:
Նախատեսվում են հանդիպումներ Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության խորհրդարանի Համայնքների պալատի նախագահ Ջոն Բերքոուի, Լորդերի պալատի նախագահ բարոնուհի Հելեն Հայմանի, Համայնքների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի անդամների, խորհրդարանի Բրիտանահայկական համակուսակցական խորհրդարանական խմբի անդամների, Միջխորհրդարանական միության բրիտանական խմբի ղեկավար Ռոբերթ Վոլթերի հետ: ԱԺ պատվիրակությունը կմասնակցի Լորդերի պալատի լիագումար նիստին:
Լոնդոնում ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպում կունենա բրիտանահայ համայնքի ներկայացուցիչների  հետ:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Ճապոնիայի Ազգային Դիետի Խորհրդականների պալատի նախագահ Տակեո Նիշիոկային եւ Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Տակահիրո Յոկոմիչիին: Հեռագրերում ասված է. «Խորը կսկիծով տեղեկացանք Ճապոնիայում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի մասին: 1988թ.-ին կործանար...
Հայտարարություն Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին.   ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ՝ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի հեռահաղորդակցության համակարգերի սպասարկման բաժնի առաջատա...

RA NA Speaker Hovik Abrahamyan to Leave on an Official Visit for the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
On March 13-15 the delegation headed by RA NA Speaker will leave for London on an official visit. It comprised of the MPs Arman Sahakyan, Karine Atchemyan, Araik Grigoryan, Karen Avagyan, the NA Chief of Staff Gegham Gharibjanyan,
Meetings are scheduled in the Parliament of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland with the Speaker of the House of Commons John Bercow, the Speaker of the House of Lords Baroness Helen Hayman, the members of the Foreign Affairs Committee of the House of Commons, the members of the British-Armenian Co-Party Parliamentary Group, the head of the British Group of the Inter-Parliamentary Union Robert Walter. The NA delegation will take part in the plenary session of the House of Lords.
In London the delegation led by the NA Speaker will have a meeting with the representatives of the British Armenian community.
RA NA Speaker Hovik Abrahamyan sent telegrams of condolence to the President of the House of Councillors Takeo Nishioka and the Speaker of the House of Representatives Takahiro Yokomichi of the National Diet. The telegrams say:“We learnt with deep sorrow about the devastating earthquake occurred in ...