ՀՀ ԱԺ նախագահը մտահոգություն է հայտնել
Մարտի 3-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՀՀ ոստիկանապետ  Ալիկ Սարգսյանի հետ եւ իր մտահոգությունն է հայտնել ՀՀ Կառավարության շենքի մոտ առեւտրականների ցույցին միացած «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավորների եւ  ոստիկանների միջեւ տեղի ունեցած միջադեպի առնչությամբ: ՀՀ ոստիկանապետը ԱԺ նախագահին  տեղեկացրել է, որ  միջադեպի մանրամասները ճշտվում են եւ օրվա ընթացքում կներկայացվեն խորհրդարանի ղեկավարին:
Ցուցահանդես խորհրդարանում
Մարտի 3-ին ԱԺ  Կանաչ սրահում կանանց գարնանային տոներին ընդառաջ բացվեց հայտնի նկարչուհիներ Արեւիկ Արեւշատյանի, Թենի Վարդանյանի եւ Մարինե Դիլանյանի գեղանկարչական աշխատանքների ցուցադրությունը: Նկարչուհիների  ներկայացրած տասնյոթ  կտավներում, որոնք խիստ  տարբեր էին իրենց աշխատաոճով եւ...
Ազգային ժողովն ավարտեց չորսօրյա նիստերի աշխատանքը
Մարտի 3-ին խորհրդարանը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը տեղեկացրեց, որ այս անգամ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում Ազգային ժողով են այցելել եւ խորհրդարանական աշխատանքին են հետեւում Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի տարբեր դպրոցների մանկավարժներ եւ բարձր դասարանցինե...
«Բաց դաս» խորհրդարանում
Խորհրդարանական «Բաց դաս»-ին մասնակցելու համար մարտի 3-ին Ազգային ժողով էին եկել Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դպրոցականները` իրենց ուսոցիչների ուղեկցությամբ:  Ավանդական բաց դասն անցկացրեց Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Սամվել Նիկոյանը, ով դպրոցականներին ներկայացրեց օրենսդիր մարմնի գործառույ...

On March 3 RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan had a telephone conversation with RA Head of Police Alik Sargsyan and expressed his concern about the incident, which took place between the deputies of the Heritage faction, who joined the demonstration of the traders near the RA Government building and the policemen. RA Head of Police informed the NA Speaker that the details of the incident were being specified and he would submit them to the head of the parliament during the day.
03.03.2011
Exhibition in the Parliament
On March 3 in the Green Foyer the exhibition of the works of the well-known painters Arevik Arevshatyan, Teni Vardanyan and Marine Dilanyan, dedicated to the women’s spring holidays opened.In the painters’ seventeen canvases, which strictly differed by their work style and expressiveness, the woman’...
On March 3 the parliament continued the work of the four-day sittings. The NA Speaker Hovik Abrahamyan said that this time within the framework of NA Open Doors programme the teachers and senior classes of different schools of Malatia-Sebastia administrative district visited the National Assembly...
On March 3 the schoolchildren of Malatia-Sebastia administrative district came to the National Assembly accompanied by their teachers to take part in the parliamentary Open Lesson.The Vice Speaker of the National Assembly Samvel Nikoyan held the traditional open lesson, introducing the functions and...