ՀՀ ԱԺ նախագահը մտահոգություն է հայտնել
Մարտի 3-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՀՀ ոստիկանապետ  Ալիկ Սարգսյանի հետ եւ իր մտահոգությունն է հայտնել ՀՀ Կառավարության շենքի մոտ առեւտրականների ցույցին միացած «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավորների եւ  ոստիկանների միջեւ տեղի ունեցած միջադեպի առնչությամբ: ՀՀ ոստիկանապետը ԱԺ նախագահին  տեղեկացրել է, որ  միջադեպի մանրամասները ճշտվում են եւ օրվա ընթացքում կներկայացվեն խորհրդարանի ղեկավարին:
Ցուցահանդես խորհրդարանում
Մարտի 3-ին ԱԺ  Կանաչ սրահում կանանց գարնանային տոներին ընդառաջ բացվեց հայտնի նկարչուհիներ Արեւիկ Արեւշատյանի, Թենի Վարդանյանի եւ Մարինե Դիլանյանի գեղանկարչական աշխատանքների ցուցադրությունը: Նկարչուհիների  ներկայացրած տասնյոթ  կտավներում, որոնք խիստ  տարբեր էին իրենց աշխատաոճով եւ...
Ազգային ժողովն ավարտեց չորսօրյա նիստերի աշխատանքը
Մարտի 3-ին խորհրդարանը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը տեղեկացրեց, որ այս անգամ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում Ազգային ժողով են այցելել եւ խորհրդարանական աշխատանքին են հետեւում Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի տարբեր դպրոցների մանկավարժներ եւ բարձր դասարանցինե...
«Բաց դաս» խորհրդարանում
Խորհրդարանական «Բաց դաս»-ին մասնակցելու համար մարտի 3-ին Ազգային ժողով էին եկել Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դպրոցականները` իրենց ուսոցիչների ուղեկցությամբ:  Ավանդական բաց դասն անցկացրեց Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Սամվել Նիկոյանը, ով դպրոցականներին ներկայացրեց օրենսդիր մարմնի գործառույ...

Председатель НС РА выразил озабоченность
3 марта состоялась телефонная беседа  Председателя НС О.Абраамяна с начальником Полиции РА А.Саркисяном, в которой спикер выразил озабоченность в связи с инцидентом, произошедшим между депутатами фракции “Наследие”, присоединившимися к митингующим перед Домом Правительства торговцами, и полицейскими.
Начальник Полиции РА проинформировал Председателя НС, что детали происшествия уточняются и в течение дня будут представлены главе парламента.
03.03.2011
Выставка в парламенте
3 марта в Зеленом фойе НС в канун весенних женских праздников открылась выставка произведений известных художниц А.Аревшатян, Т.Варданян и М.Диланян.Открывая экспозицию, Председатель НС О.Абраамян, отметив в целом выдающуюся роль женщины в обществе, в образовании и воспитании новых поколений граждан...
3 марта парламент продолжил работу четырехдневных заседаний.Председатель НС О.Абраамян проинформировал, что на заседании парламента присутствуют школьники и педагоги административной общины Малатия-Себастия.Прежде чем перейти к повесточным вопросам, депутаты голосованием приняли обсуждавшиеся в пред...
3 марта для участия в “открытом уроке” в парламенте вместе со своими педагогами побывали старшеклассники школ административного района Малатия-Себастия. Традиционный “открытый урок” провел вице-спикер С.Никоян, который представил школьникам структуру законодательного органа, его функции, работу парл...