ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Եվրոպական միջազգային շարժման գլխավոր քարտուղարին
Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Եվրոպական միջազգային շարժման գլխավոր քարտուղար Հենրիկ Կրոներին:
Զրույցի ընթացքում խորհրդարանի ղեկավարն իր զրուցակցի խնդրանքով ներկայացրեց եվրոպական ընտանիքում ինտեգրվելուն ուղղված Հայաստանի օրենսդիրների գործունեությունը: Նա ընդդգծեց, որ Եվրոպական Միության «Արեւելյան գործընկերություն» վերջերս մեկնարկած նախաձեռնությունը նոր հորիզոններ է բացում Եվրամիության հետ համագործակցության համար եւ Հայաստանն անպայման օգտվելու է ընձեռած բոլոր հնարավորություններից:
Գլխավոր քարտուղար Կրոները իր հերթին Հ.Աբրահամյանին ներկայացրեց Եվրոպական միջազգային շարժման պատմությունը, խնդիրները եւ նպատակները, ապա զրուցակիցներն անդրադարձան շարժման գործունեությանը Հայաստանում:

Председатель НС РА Овик Абраамян принял Генерального секретаря Европейского международного движения
Председатель НС РА Овик Абраамян принял Генерального секретаря Европейского международного движения   Генрика Кронера.
В ходе беседы спикер парламента, по просьбе своего собеседника, представил деятельность законодателей Армении, направленную на интеграцию в европейскую семью. Он подчеркнул, что стартовавшая недавно инициатива Европейского Союза “Восточное парнерство” открывает новые горизонты   сотрудничества с Евросоюзом и Армения непременно воспользуется всеми предоставившимися возможностями.
Генеральный секретарь Г.Кронер в свою очередь представил историю, задачи и цели Европейского международного движения; затем собеседники обратились к деятельности движения в Армении.
Во встрече участвовал также председатель  исполнительного комитета  Европейского  движения  Армeнии Виктор Енгибарян.