Հարգանքի տուրք` Կոմիտասի անվան պանթեոնում
Հունվարի 20-ին հայ մեծանուն բանաստեղծուհի, հրապարակախոս, արձակագիր Սիլվա Կապուտիկյանի 90-ամյա հոբելյանի առիթով Կոմիտասի անվան պանթեոնում ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, կառավարության անդամներ, գրողների միության ներկայացուցիչներ, պետական, հասարակական-քաղաքական եւ մշակութային բազում գործիչներ ծաղկեպսակներ ու ծաղիկներ դրեցին Սիլվա Կապուտիկյանի շիրմաքարին` հարգանքի տուրք մատուցելով հանգուցյալ բանաստեղծուհու հիշատակին:
20.01.2009
ԱԺ նախագահն ընդունեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ Մեթյու Բրայզային
Հունվարի 20-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնականի տեղակալ, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ Մեթյու Բրայզային` վերջինիս խնդրանքով: Հանդիպմանը ներկա էր Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան  Մարի Յովանովիչը:Պարոն Բրայզան շնորհավորեց   Հովիկ Աբրահամյանին ԱԺ նախագահի պաշտոնո...

Tribute at Komitas Pantheon
On January 20 on the occasion of the 90th anniversary of the Armenian prominent poetess, publicist, prosе-writer Silva Kaputikian at Komitas Pantheon RA NA Speaker Mr Hovik Abrahamyan, NA deputies, government members, representatives of the Writers’ Union, state, numerous public-political and cultural figures laid wreaths and flowers on the tomb of Silva Kaputikian, paying tribute to the memory of the late poetess.
20.01.2009
NA Speaker Receives OSCE Minsk Group Co-Chair Matthew Bryza
On January 20 RA NA President Mr Hovik Abrahamyan received U.S. Deputy Assistant Secretary of State, OSCE Minsk Group Co-Chair Mr Matthew Bryza at the latter’s request. U.S. Ambassador to Armenia Ms Marie L. Yovanovitch attended the meeting.Mr Bryza congratulated Mr Hovik Abrahamyan on the election ...