Հարգանքի տուրք` Կոմիտասի անվան պանթեոնում
Հունվարի 20-ին հայ մեծանուն բանաստեղծուհի, հրապարակախոս, արձակագիր Սիլվա Կապուտիկյանի 90-ամյա հոբելյանի առիթով Կոմիտասի անվան պանթեոնում ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, կառավարության անդամներ, գրողների միության ներկայացուցիչներ, պետական, հասարակական-քաղաքական եւ մշակութային բազում գործիչներ ծաղկեպսակներ ու ծաղիկներ դրեցին Սիլվա Կապուտիկյանի շիրմաքարին` հարգանքի տուրք մատուցելով հանգուցյալ բանաստեղծուհու հիշատակին:
20.01.2009
ԱԺ նախագահն ընդունեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ Մեթյու Բրայզային
Հունվարի 20-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնականի տեղակալ, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ Մեթյու Բրայզային` վերջինիս խնդրանքով: Հանդիպմանը ներկա էր Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան  Մարի Յովանովիչը:Պարոն Բրայզան շնորհավորեց   Հովիկ Աբրահամյանին ԱԺ նախագահի պաշտոնո...

Дань уважения – в Пантеоне имени Комитаса
20 января в связи с 90-летним юбилеем выдающейся армянской поэтессы, публициста, прозаика Сильвы Капутикян в Пантеоне имени Комитаса Председатель НС РА Овик Абраамян, депутаты НС, члены правительства, представители Союза писателей, многочисленные государственные, общественно-политические и культурные деятели возложили венки и цветы к могиле С.Капутикян, отдав дань уважения памяти покойной поэтессы.
Председатель НС принял сопредседателя Минской группы ОБСЕ Мэтью Брайзу
20 января Председатель НС РА Овик Абраамян принял заместителя помощника Госсекретаря США, сопредседателя Минской группы ОБСЕ Мэтью Брайзу, по просьбе последнего. На встрече присутствовала посол США в Армении Мари Йованович. Г-н Брайза поздравил О.Абраамяна в связи с избранием на пост Председателя НС...