ԵԽ գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչը խորհրդարանում
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հունվարի 14-ին ընդունեց Հայաստանում Եվրոպայի Խորհրդի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Սիլվիա Զեհեին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին 2009 թվականին Ազգային ժողովի եւ Եվրախորհրդի համագործակցությանն առնչվող հարցեր: ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը նշեց, որ բազմաթիվ ծրագրեր ու մեծ անելիքներ կան այս տարում: Նա անդրադարձավ նաեւ ԵԽ մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցողների այցին Հայաստան` նշելով մեր երկրին առնչվող ԵԽԽՎ 1609 եւ 1620 բանաձեւերի կատարման ուղղությամբ արված քայլերը:

Специальный представитель Генерального секретаря СЕ в парламенте
Председатель НС РА О.Абраамян 14 января принял Специального представителя Генерального секретаря СЕ в Армении Сильвию Зехе.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества Национального Собрания и Евросовета в 2009 г. Председатель НС РА О.Абраамян отметил, что на этот год намечено множество различных программ и крупных дел. Он обратился также к визиту в Армению содокладчиков Мониторинговой комиссии  СЕ, отметив предпринятые шаги по выполнению резолюций ПАСЕ 1609 и 1620, касающихся нашей страны.