2008 թվականի օգոստոսի 19-ին, ժամը 12-ին կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Տիգրան Թորոսյանը ստորագրել է որոշում, ըստ որի` Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն՝ կառավարության նախաձեռնությամբ, 2008 թվա՟կանի օգոստոսի 19-ին, ժամը 12.00-ին կգումարվի Հայաստանի Հանրա՟պե՟տության Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:
ՀՀ Ազգային Ժողովի արտահերթ նստաշրջանի  օրակարգը.
1) «Առեւտրի եւ ծառայությունների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ,
«Հսկիչ-դրամարկղային մեքենաների կիրառման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացում կատարելու մասին»
ՀՀ օրենքի նախագիծ,
«Լիցենզավորման մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ,
«Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ,
«Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում լրացումներ եւ փոփոխություն կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ,
«Հարկերի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ  լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ,
«Հայաստանի Հանրապետությունում ստուգումների կազմակերպման եւ անցկացման մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ,
«Բնապահպանական եւ բնօգտագործման վճարների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացում կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ,
«Ավելացված արժեքի հարկի մասին» ՀՀ օրենքում  լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ,
«Շահութահարկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխու՟թյուններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ,
«Եկամտահարկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխու՟թյուններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ,
«Պարզեցված հարկի մասին» ՀՀ օրենքն ուժը կորցրած ճանաչելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ,
«Պարտադիր սոցիալական ապահովության վճարների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ,
«Անհատ ձեռնարկատերերի համար եկամտահարկի եւ պարտադիր սոցիալական ապահովագրության վճարների արտոնություններ սահմանելու մասին» ՀՀ օրենքով սահմանված արտոնությունների կիրառման մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ,
«Հաշվապահական հաշվառման մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ.
2) «ՀՀ մաքսային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ.
3) «Սեւանա լճի էկոհամակարգի վերականգնման, պահպանման, վերարտադրման եւ օգտագործման միջոցառումների տարեկան ու համալիր ծրագրերը հաստատելու մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ.
4) «Առեւտրի եւ ծառայությունների մասին» ՀՀ  օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երկրորդ ընթերցում),
«Հսկիչ-դրամարկղային մեքենաների կիրառման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացում կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երկրորդ ընթերցում),
«Լիցենզավորման մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երկրորդ ընթերցում),
«Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երկրորդ ընթերցում),
«Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում լրացումներ եւ փոփոխություն կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երկրորդ ընթերցում),
«Հարկերի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ  լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երկրորդ ընթերցում),
«Հայաստանի Հանրապետությունում ստուգումների կազմակերպման եւ անցկացման մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երկրորդ ընթերցում),
«Բնապահպանական եւ բնօգտագործման վճարների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացում կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երկրորդ ընթերցում),
«Ավելացված արժեքի հարկի մասին» ՀՀ օրենքում  լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երկրորդ ընթերցում),
«Շահութահարկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփո՟խություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երկրորդ ընթերցում),
«Եկամտահարկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփո՟խություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երկրորդ ընթերցում),
«Պարզեցված հարկի մասին» ՀՀ օրենքն ուժը կորցրած ճանաչելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երկրորդ ընթերցում),
«Պարտադիր սոցիալական ապահովության վճարների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երկրորդ ընթերցում),
«Անհատ ձեռնարկատերերի համար եկամտահարկի եւ պարտադիր սոցիալական ապահովագրության վճարների արտոնություններ սահմանելու մասին» ՀՀ օրենքով սահմանված արտոնությունների կիրառման մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երկրորդ ընթերցում),
«Հաշվապահական հաշվառման մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երկրորդ ընթերցում).
5) «ՀՀ մաքսային օրենսգրքում փոփո՟խություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երկրորդ ընթերցում).
6) «Սեւանա լճի էկոհա՟մա՟կարգի վերականգնման, պահպանման, վերարտադրման եւ օգտագործման միջո՟ցա՟ռումների տարեկան ու համալիր ծրագրերը հաստատելու մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երկրորդ ընթերցում).
7) «Առեւտրի եւ ծառայությունների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երրորդ ընթերցում),
«Հսկիչ-դրամարկղային մեքենաների կիրառման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացում կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երրորդ ընթերցում),
«Լիցենզավորման մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երրորդ ընթերցում),
«Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երրորդ ընթերցում),
«Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում լրացումներ եւ փոփոխություն կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երրորդ ընթերցում),
«Հարկերի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ  լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երրորդ ընթերցում),
«Հայաստանի Հանրապետությունում ստուգումների կազմակերպման եւ անցկացման մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երրորդ ընթերցում),
«Բնապահպանական եւ բնօգտագործման վճարների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացում կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երրորդ ընթերցում),
«Ավելացված արժեքի հարկի մասին» ՀՀ օրենքում  լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երրորդ ընթերցում),
«Շահութահարկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երրորդ ընթերցում),
«Եկամտահարկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու  մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երրորդ ընթերցում),
«Պարզեցված հարկի մասին» ՀՀ օրենքն ուժը կորցրած ճանաչելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երրորդ ընթերցում),
«Պարտադիր սոցիալական ապահովության վճարների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երրորդ ընթերցում),
«Անհատ ձեռնարկատերերի համար եկամտահարկի եւ պարտադիր սոցիալական ապահովագրության վճարների արտոնություններ սահմանելու մասին» ՀՀ օրենքով սահմանված արտոնությունների կիրառման մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երրորդ ընթերցում),
«Հաշվապահական հաշվառման մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ (երրորդ ընթերցում):

On August 19, 2008 at 12 pm Extraordinary Session of the National Assembly of the Republic of Armenia to be Convened
On August 19, 2008 at 12 pm Extraordinary Session of the National Assembly of the Republic of Armenia will be Convened
Mr. Tigran Torosyan, President of the National Assembly of the Republic of Armenia signed a decision, according to which due to the Article 70 of the Constitution of the Republic of Armenia, by the initiative of the Government on August 19, 2008 at 12 pm an extraordinary session of the National Assembly of the Republic of Armenia will be convened with the defined agenda.
The Agenda of the Extraordinary Session of the National Assembly of the Republic of Armenia:
1) Draft law of the Republic of Armenia on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Trade and Services,
Draft law of the Republic of Armenia on Making Amendments and Addendum to the RA Law on Usage of Cash Control Machines,
Draft law of the Republic of Armenia on Making Addendum to the RA Law on Licenses,
Draft law of the Republic of Armenia on Making Addendum and Amendments to the RA Law on State Duty,
Draft law of the Republic of Armenia on Making Addenda and Amendment to the RA Code on Administrative Offences,
Draft law of the Republic of Armenia on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Taxes,
Draft law of the Republic of Armenia on Making Addenda to the RA Law on Organizing and Realizing Control in the Republic of Armenia,
Draft law of the Republic of Armenia on Making Amendments and Addendum to the RA Law on Payments of Environmental Protection and Usage,
Draft law of the Republic of Armenia on Making Addenda and Amendments to the RA Law on Value Added Tax,
Draft law of the Republic of Armenia on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Profit Tax,
Draft law of the Republic of Armenia on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Income Tax,
Draft law of the Republic of Armenia on recognizing invalid the RA Law on Simplified Tax,
Draft law of the Republic of Armenia on Making Amendment and Addendum to the RA Law on Payments of Obligatory Social Safety,
Draft law of the Republic of Armenia on Realization of Privileges, defined by the RA Law onDefining Privileges of the Payments of Income Tax and Obligatory Social Assurance for Individual Entrepreneurs,
Draft law of the Republic of Armenia on Making Addendum to the RA Law on Accountant Accounting,
2) Draft law of the Republic of Armenia on Making Amendments and Addenda to the RA Customs Code,
3) Draft law of the Republic of Armenia on Making Amendments to the RA Law on Proving the Annual and Complex Programs of the Events of the Restoration, Preservation, Reproduction and Exploitation of the Ecosystem of Lake Sevan.
4) Draft law of the Republic of Armenia (second reading) on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Trade and Services,
Draft law of the Republic of Armenia (second reading) on Making Amendments and Addendum to the RA Law on Usage of the Cash Control Machines,
Draft law of the Republic of Armenia (second reading) on Making Addendum to the RA Law on Licensing,
Draft law of the Republic of Armenia (second reading )on Making Addendum and Amendments to the RA Law on State Duty,
Draft law of the Republic of Armenia (second reading )on Making Addenda and Amendment to the RA Code on Administrative Offences,
Draft law of the Republic of Armenia (second reading )on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Taxes,
Draft law of the Republic of Armenia (second reading) on Making Addenda to the RA Law on Organizing and Realizing Control in the Republic of Armenia,
Draft law of the Republic of Armenia (second reading) on Making Amendments and Addendum to the RA Law on Payments of Environmental Protection and Usage,
Draft law of the Republic of Armenia (second reading) on Making Addenda and Amendments to the RA Law on Value Added Tax,
Draft law of the Republic of Armenia (second reading) on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Profit Tax,
Draft law of the Republic of Armenia (second reading) on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Income Tax,
Draft law of the Republic of Armenia (second reading) on recognizing invalid the RA Law on Simplified Tax,
Draft law of the Republic of Armenia (second reading) on Making Amendment and Addendum to the RA Law on Payments of Obligatory Social Safety,
Draft law of the Republic of Armenia (second reading) on Realization of Privileges, defined by the RA Law onDefining Privileges of the Payments of Income Tax andObligatory Social Assurance for Individual Entrepreneurs,
Draft law of the Republic of Armenia (second reading) on Making Addendum to the RA Law on Accountant Accounting,
5) Draft law of the Republic of Armenia (second reading) on Making Amendments and Addenda to the RA Customs Code,
6) Draft law of the Republic of Armenia on Making Amendments to the RA Law on Proving the Annual and Complex Programs of the Events of the Restoration, Preservation, Reproduction and Exploitation of the Ecosystem of Lake Sevan.
7) Draft law of the Republic of Armenia (third reading) on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Trade and Services,
Draft law of the Republic of Armenia (third reading) on Making Amendments and Addendum to the RA Law on Usage of  Cash Control Machines,
Draft law of the Republic of Armenia (third reading) on Making Addendum to the RA Law on Licensing,
Draft law of the Republic of Armenia (third reading )on Making Addendum and Amendments to the RA Law on State Duty,
Draft law of the Republic of Armenia (third reading )on Making Addenda and Amendment to the RA Code on Administrative Offences,
Draft law of the Republic of Armenia (third reading )on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Taxes,
Draft law of the Republic of Armenia (third reading) on Making Addenda to the RA Law on Organizing and Realizing Control in the Republic of Armenia,
Draft law of the Republic of Armenia (third reading) on Making Amendments and Addendum to the RA Law on Payments of Environmental Protection and Usage,
Draft law of the Republic of Armenia (third reading) on Making Addenda and Amendments to the RA Law on Value Added Tax,
Draft law of the Republic of Armenia (third reading) on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Profit Tax,
Draft law of the Republic of Armenia (third reading) on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Income Tax,
Draft law of the Republic of Armenia (third reading) on recognizing invalid the RA Law on Simplified Tax,
Draft law of the Republic of Armenia (third reading) on Making Amendment and Addendum to the RA Law on Payments of Obligatory Social Safety,
Draft law of the Republic of Armenia (third reading) on Realization of Privileges, defined by the RA Law on Defining Privileges of the Payments of Income Tax and Obligatory Social Assurance for Individual Entrepreneurs,
Draft law of the Republic of Armenia (third reading) on Making Addendum to the RA Law on Accountant Accounting.