ՀՀ ԱԺ ԱՐՏԱՔԻՆ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՄՇՏԱԿԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ՆԱԽԱԳԱՀ ԱՐՄԵՆ ՌՈՒՍՏԱՄՅԱՆԻ ԿԵՆՍԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆԸ Ծնվել է 1960 թ. մարտի 1-ին, Արարատի  շրջանի Զանգակատուն գյուղում: 1983թ. ավարտել է Մոսկվայի Պ. Լումումբայի անվան ժողովուրդների բարեկամության համալսարանը: Ֆիզիկոս: 1983-1984թթ. ծառայել է խորհրդային բա...
Ծնվել է 1956 թ. ապրիլի 14-ին, Երեւանում: 1973-1978 թթ. սովորել է Երեւանի Պոլիտեխնիկական ինստիտուտի (Ճարտարագիտական համալսարան) Ռադիոէլեկտրոնիկայի ֆակուլտետում, միաժամանակ` 1976-1978 թթ. Հասարակական մասնագիտությունների ֆակուլտետում: Ավարտելով` ստացել է էլեկտրոնային տեխնիկայի ինժեների եւ ֆրանսերենի տե...

Biography of Armen Roustamyan, Chairman of the NA Standing Committee on Foreign Relations He was born on March 1, 1960 in the village of Zangakatoun in the Ararat region. He graduated from the P. Loumoumba Moscow University of Nations' Friendship in 1983. He is a physicist. In 1983-1984 he serv...
He was born on April 14, 1956 in Yerevan. In 1973-1978 he studied at the Faculty of Radio-Electronics of Yerevan Polytechnic (Engineering University) Institute, at the same time in 1976-1978 - at the faculty of Social Specialties. After graduating from the Institute he received his degree as an engi...