Վահան Նարիբեկյանն ընդունել է Հունաստանի խորհրդարանի պատվիրակությանը
Մենք մշտապես պատրաստ ենք հյուրընկալել Հունաստանի խորհրդարանի պատվիրակությանը, քննարկել երկու խորհրդարանների աշխատակազմերի միջեւ համագործակցության խորացմանը վերաբերող հարցեր. ասել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանը սեպտեմբերի 26-ին Հունաստանի խորհրդարանի աշխատակազմի ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ընթացքում:
Վահան Նարիբեկյանը բարձր է գնահատել Թվինինգ ծրագրի շրջանակում երկու երկրների խորհրդարանների աշխատակազմերի միջեւ ձեւավորված սերտ փոխգործակցությունը: Կարեւորվել է վերջին երկու տարիների ընթացքում Հունաստանի խորհրդարանի աշխատակազմի փորձագիտական եւ մասնագիտական օժանդակությունը մեր երկրի օրենսդիր մարմնին:
Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Հյուրերը Հայաստանում են Եվրոպական միության կողմից ֆինանսավորվող «ՀՀ Ազգային ժողովի կարողությունների ուժեղացում` Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վերահսկողության ու կիրարկման հետագա աջակցության համար» Թվինինգ ծրագրի շրջանակներում:

В.Нарибекян принял делегацию парламента Греции
“Мы всегда готовы принять у себя делегацию греческого парламента, обсудить вопросы углубления сотрудничества между аппаратами двух парламентов”, - отметил 26 сентября на встрече с представителями аппарата греческого парламента руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС В.Нарибекян.
Он высоко оценил тесное взаимодействие между аппаратами парламентов двух стран в рамках проекта Twinning. За последние два года важное значение приобрела квалифицированная и профессиональная помощь сотрудников парламента Греции законодательному органу Армении.
Собеседники обсудили вопросы двустороннего сотрудничества.
Гости находятся в Армении в рамках проекта Twinning “Укрепление потенциала Национального Собрания РА для дальнейшей поддержки контроля и реализации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве”, финансируемого Евросоюзом.