Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի անունից ռուս-հայկական հարաբերություններում ունեցած մեծ ներդրման համար ապրիլի 22-ին շնորհակալագիր է հանձնվել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ալեքսեյ Սանդիկովին, ով ռուսական համայնքը ներկայացնող օրենսդիր է: Շնորհակալագիրն Ալեքսեյ ...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հերթական նիստն այս անգամ նվիրված է Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակին, ինչպես նաեւ «Բարեկամության, համագործակցությա...
Քննարկվել է Կառավարության ներկայացրած արձանագրությունը` միտված անօրինական միգրացիայի դեմ պայքարին
Հայաստանի Հանրապետության եւ Լիտվայի Հանրապետության միջեւ ««Հայաստանի Հանրապետության եւ Եվրոպական Միության միջեւ առանց թույլտվության բնակվող անձանց հետընդունման (ռեադմիսիայի) մասին» համաձայնագրի կիրարկման մասին» արձանագրությամբ նախատեսվում են քաղաքացիների հետընդունման գործընթացի իրականացման մի շարք կ...
Արթուր Դավթյանը ներկայացրել է ՀՀ դատախազության 2021թ. հաշվետվությունը
Քրեական հետապնդման մարմինների համար հաշվետու տարին աշխատանքի ծանրաբեռնվածության եւ բարդությունների առումով արտառոց տարի է եղել. հայտնել է ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի ապրիլի 22-ի նիստում` ներկայացնելով «Հայաստանի Հանրապետության դատախազության 202...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը մասնակցել է Ալեքսանդր Պուշկինի արձանի բացմանը
Ապրիլի 22-ին Վանաձոր-Տաշիր ավտոճանապարհի Պուշկինի ոլորաններ կոչվող հատվածում ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը մասնակցել է Ալեքսանդր Պուշկինի արձանի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ եւ ՌԴ ԴԺ  միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի անդամներ, երկու երկրներ...

On April 22, on behalf of the Speaker of the Federation Council of the Federal Assembly of the Russian Federation Valentina Matvienko the RA NA deputy Aleksey Sandikov, who is a legislator representing the Russian community, was handed over a letter of acknowledgement for great contribution in the R...
This time the regular meeting of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation is dedicated to the 30th anniversary of the establishment of the diplomatic relations between the National Assembly of the Republic of Armenia and the Federal Assembly of the Russian Federation, as well as the 25th ann...
Protocol Presented by Government Aimed at Combating Illegal Migration Debated
The Protocol between the Republic of Armenia and the Republic of Lithuania on the Implementation of the Agreement between the Republic of Armenia and the European Union on Readmission of Persons Residing without Authorization envisages a number of rules for the implementation of the readmission proc...
Artur Davtyan Presents Report of RA Prosecutor’s Office for 2021
In terms of the overloading and complications of the work the reporting year has been an exceptional one for the criminal prosecution bodies: the RA Prosecutor Artur Davtyan informed at April 22 sitting of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs, presenting the report on the Activities ...
RA NA Vice President Hakob Arshakyan Takes Part in Opening of Statue to Alexander Pushkin
On April 22, in the section called Pushkin bends of Vanadzor-Tashir highway the RA NA Vice President Hakob Arshakyan took part in the solemn opening ceremony of the statue to Alexander Pushkin. The members of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the RA NA and the RF FA, the Ambas...