Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի անունից ռուս-հայկական հարաբերություններում ունեցած մեծ ներդրման համար ապրիլի 22-ին շնորհակալագիր է հանձնվել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ալեքսեյ Սանդիկովին, ով ռուսական համայնքը ներկայացնող օրենսդիր է: Շնորհակալագիրն Ալեքսեյ ...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հերթական նիստն այս անգամ նվիրված է Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակին, ինչպես նաեւ «Բարեկամության, համագործակցությա...
Քննարկվել է Կառավարության ներկայացրած արձանագրությունը` միտված անօրինական միգրացիայի դեմ պայքարին
Հայաստանի Հանրապետության եւ Լիտվայի Հանրապետության միջեւ ««Հայաստանի Հանրապետության եւ Եվրոպական Միության միջեւ առանց թույլտվության բնակվող անձանց հետընդունման (ռեադմիսիայի) մասին» համաձայնագրի կիրարկման մասին» արձանագրությամբ նախատեսվում են քաղաքացիների հետընդունման գործընթացի իրականացման մի շարք կ...
Արթուր Դավթյանը ներկայացրել է ՀՀ դատախազության 2021թ. հաշվետվությունը
Քրեական հետապնդման մարմինների համար հաշվետու տարին աշխատանքի ծանրաբեռնվածության եւ բարդությունների առումով արտառոց տարի է եղել. հայտնել է ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի ապրիլի 22-ի նիստում` ներկայացնելով «Հայաստանի Հանրապետության դատախազության 202...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը մասնակցել է Ալեքսանդր Պուշկինի արձանի բացմանը
Ապրիլի 22-ին Վանաձոր-Տաշիր ավտոճանապարհի Պուշկինի ոլորաններ կոչվող հատվածում ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը մասնակցել է Ալեքսանդր Պուշկինի արձանի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ եւ ՌԴ ԴԺ  միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի անդամներ, երկու երկրներ...

22 апреля от имени Председателя Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации В.Матвиенко за большой вклад в развитие российско-армянских отношений представителю русской общины Армении, депутату НС РА А.Сандыкову вручена Благодарственная грамота.Благодарственную грамоту А.Сандыкову вру...
34-e заседаниe Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и ФС РФ под председательством А.Аршакяна в Степанаване
22 апреля в Степанаване армянские и российские парламентарии провели 34-е очередное заседание Межпарламентской комиссии (МПК) по сотрудничеству между Национальным Собранием Республики Армения и Федеральным Собранием Российской Федерации, посвященное 30-летию установления дипломатических отношений ме...
Обсужден представленный правительством протокол по противодействию нелегальной миграции
Протоколом между Республикой Армения и Литовской Республикой к применению “Соглашения между РА и ЕС о реадмиссии проживающих без разрешения лиц” предусматривается ряд канонов по осуществлению процесса реадмиссии граждан.22 апреля вопрос ратификации протокола обсуждался на внеочередном заседании Пост...
А.Давтян представил отчет Прокуратуры РА за 2021 г.
“Отчетный год был неординарным для органов уголовного преследования по загруженности и сложности работы”, - заявил 22 апреля на заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам Генеральный прокурор РА А.Давтян, представляя сообщение о деятельности структуры.В течение 2021г. во вс...
Вице-спикер НС А.Аршакян на открытии памятника А.Пушкину
22 апреля вице-спикер НС А.Аршакян принял участие в торжественной церемонии открытия памятника великому русскому поэту на Пушкинском перевале автодороги Ванадзор - Ташир.Присутствовали члены Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и ФС РФ, представляющие дипломатический корпус д...