Դեկտեմբերի 20-ին ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Աննա Գրիգորյանն ու Գեղամ Մանուկյանը հրավիրած մամուլի ասուլիսում խոսել են երկրի ներքաղաքական խնդիրներից, հայ-թուրքական հարաբերություններից, գերիների վերադարձին, ՀՀ սահմանների անվտանգությանն առնչվող եւ այլ հարցերից:
Աննա Գրիգորյանը փաստել է, որ լրագրողների հետ հանդիպման հիմնական նպատակն է անդրադառնալ մեկ տարի առաջ Սյունիքի սահմանային որոշ հատվածներում ադրբեջանական կողմի գործողություններին: «Մի քանի հարցում է ուղարկվել Հայաստանի կառավարություն, ԱԱԾ, ՊՆ, ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբ եւ այլ պետական կառույցներ: «Հայաստան» խմբակցությունը ցանկանում էր պարզել, թե ինչ փաստաթղթերի հիման վրա են տեղի ունեցել նախորդ տարի Սյունիքի մարզում տեղի ունեցած գործընթացները»,- ասել է ԱԺ պատգամավորը:
Գեղամ Մանուկյանը նշել է, որ դեկտեմբերի 3-ին ստացել են համապատասխան պաշտոնական գրությունները: «Վերջերս ինձ համար միանգամայն անսպասելիորեն պատասխան ստացա ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետից: Քանի որ պատասխանը գտնվում է ԱԺ գաղտնի բաժնում, ես իրավունք չունեմ հրապարակել ամբողջական պատասխանը»:
Ասուլիսի ընթացքում ցուցադրվել են հատվածներ ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանների տեսագրություններից` վերոնշյալ հարցադրումների վերաբերյալ:
Վահե Հակոբյանը հանդիպել է Իրանի Մեջլիսի Իրան-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի անդամների հետ
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վահե Հակոբյանը, անդամներ Մխիթար Զաքարյանն ու Հռիփսիմե Ստամբուլյանը դեկտեմբերի 20-ին հանդիպել են Իրանի Մեջլիսի Իրան-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի ղեկավար Սեյեդ Մեհդի Ֆարշադանի գլխավորած պատվիրակության անդամների հետ: Հանդիպմանը մասնակցե...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը,  հանձնաժողովի անդամներ  Գուրգեն Մելքոնյանը,  Վիլեն Գաբրիելյանը, Արմեն Խաչատրյանը եւ Վահագն Ալեքսանյանը    դեկտեմբերի 20-ին հանդիպել են Հայաստան ժամանած Իրանի Իսլամական Հանրապետ...
Հայաստանը շարունակում է տարածաշրջանում տեւական խաղաղություն հաստատելուն ուղղված ջանքերը. Գեւորգ Պապոյան
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի ղեկավար Գեւորգ Պապոյանը եւ խմբի անդամները դեկտեմբերի 20-ին հանդիպել են Իրանի Մեջլիսի Իրան-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի ղեկավար Սեյեդ Մեհդի Ֆարշադանի գլխավորած պատվիրակության անդամների հետ: Բարեկամական խմբի ղեկավարի խոսքով՝ Հայաստանը կարեւորում է բար...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը դեկտեմբերի 20-ին ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի Իրան-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի ղեկավար Սեյեդ Մեհդի Ֆարշադանի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին` ՀՀ ԱԺ նախագահը վստահություն է հայտնել, որ բ...

Press Conference of Deputies of NA Armenia Faction Held
On December 20, during the press conference, the deputies of the NA Armenia Faction Anna Grigoryan and Gegham Manukyan spoke about the internal political issues of the country, the Armenian-Turkish relations, the issues related to the return of the captives, the security of the RA borders etc.
Anna Grigoryan has stated that the main goal of the meeting with the journalists is to refer to the actions of the Azerbaijani side in some border areas of Syunik one year ago. “Several inquires were sent to the Government of Armenia, the National Security Service (NSS), the Ministry of Defense (MoD), the General Staff of the RA Armed Forces (AF) and other state structures. The Armenia Faction wanted to find out on the basis of what documents the processes happened in Syunik Marz last year took place,” the NA deputy said.
Gegham Manukyan noted that on December 3, they received the relevant official documents. “Recently, I received an absolutely unexpected answer from the Chief of the General Staff of the RA Armed Forces. As the answer is in the NA secret division, I have no right to publish the complete answer.”
Experts from the NA-Government Q&A videos related to the above-mentioned questions were shown during the press conference.
Vahe Hakobyan meets with Members of Iran- Armenia Parliamentary Friendship Group of Majlis of Iran
On December 20, the Chair of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs Vahe Hakobyan, the members Mkhitar Zakaryan and Hripsime Stambulyan met with the members of the delegation led by the Iran-Armenia Parliamentary Friendship Group of the Majlis of Iran Seyed Mahdi Farshadan. The Head of the...
Members of Standing Committee on Defense and Security Meet with Members of Iran-Armenia Parliamentary Friendship Group of IRI Majlis
On December 20, the Chair of the RA NA Standing Committee on Defense and Security Andranik Kocharyan, the Committee members Gurgen Melkonyan, Vilen Gabrielyan, Armen Khachatryan and Vahagn Aleksanyan met with the members of the Iran-Armenia Parliamentary Friendship Group of the Majlis of the Islamic...
Armenia Continues to Make Efforts to Establish Lasting Peace in Region: Gevorg Papoyan
On December 20, the RA NA Head of the Armenia-Iran Friendship Group Gevorg Papoyan and the members of the group met with the members of the delegation led by the Head of the Iran- Armenia Parliamentary Friendship Group of the Majlis of the Islamic Republic of Iran Seyed Mahdi Farshadan.According to ...
RA NA President Receives Delegation of Iranian Majlis
On December 20, the President of the National Assembly of the Republic of Armenia Alen Simonyan received the delegation led by the Head of the Iran- Armenia Parliamentary Friendship Group of the Majlis of the Islamic Republic of Iran Seyed Mahdi Farshadan.Welcoming the guests, the RA NA President ex...