Դեկտեմբերի 20-ին ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Աննա Գրիգորյանն ու Գեղամ Մանուկյանը հրավիրած մամուլի ասուլիսում խոսել են երկրի ներքաղաքական խնդիրներից, հայ-թուրքական հարաբերություններից, գերիների վերադարձին, ՀՀ սահմանների անվտանգությանն առնչվող եւ այլ հարցերից:
Աննա Գրիգորյանը փաստել է, որ լրագրողների հետ հանդիպման հիմնական նպատակն է անդրադառնալ մեկ տարի առաջ Սյունիքի սահմանային որոշ հատվածներում ադրբեջանական կողմի գործողություններին: «Մի քանի հարցում է ուղարկվել Հայաստանի կառավարություն, ԱԱԾ, ՊՆ, ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբ եւ այլ պետական կառույցներ: «Հայաստան» խմբակցությունը ցանկանում էր պարզել, թե ինչ փաստաթղթերի հիման վրա են տեղի ունեցել նախորդ տարի Սյունիքի մարզում տեղի ունեցած գործընթացները»,- ասել է ԱԺ պատգամավորը:
Գեղամ Մանուկյանը նշել է, որ դեկտեմբերի 3-ին ստացել են համապատասխան պաշտոնական գրությունները: «Վերջերս ինձ համար միանգամայն անսպասելիորեն պատասխան ստացա ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետից: Քանի որ պատասխանը գտնվում է ԱԺ գաղտնի բաժնում, ես իրավունք չունեմ հրապարակել ամբողջական պատասխանը»:
Ասուլիսի ընթացքում ցուցադրվել են հատվածներ ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանների տեսագրություններից` վերոնշյալ հարցադրումների վերաբերյալ:
Վահե Հակոբյանը հանդիպել է Իրանի Մեջլիսի Իրան-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի անդամների հետ
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վահե Հակոբյանը, անդամներ Մխիթար Զաքարյանն ու Հռիփսիմե Ստամբուլյանը դեկտեմբերի 20-ին հանդիպել են Իրանի Մեջլիսի Իրան-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի ղեկավար Սեյեդ Մեհդի Ֆարշադանի գլխավորած պատվիրակության անդամների հետ: Հանդիպմանը մասնակցե...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը,  հանձնաժողովի անդամներ  Գուրգեն Մելքոնյանը,  Վիլեն Գաբրիելյանը, Արմեն Խաչատրյանը եւ Վահագն Ալեքսանյանը    դեկտեմբերի 20-ին հանդիպել են Հայաստան ժամանած Իրանի Իսլամական Հանրապետ...
Հայաստանը շարունակում է տարածաշրջանում տեւական խաղաղություն հաստատելուն ուղղված ջանքերը. Գեւորգ Պապոյան
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի ղեկավար Գեւորգ Պապոյանը եւ խմբի անդամները դեկտեմբերի 20-ին հանդիպել են Իրանի Մեջլիսի Իրան-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի ղեկավար Սեյեդ Մեհդի Ֆարշադանի գլխավորած պատվիրակության անդամների հետ: Բարեկամական խմբի ղեկավարի խոսքով՝ Հայաստանը կարեւորում է բար...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը դեկտեմբերի 20-ին ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի Իրան-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի ղեկավար Սեյեդ Մեհդի Ֆարշադանի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին` ՀՀ ԱԺ նախագահը վստահություն է հայտնել, որ բ...

20 декабря депутаты парламентской фракции “Армения” А.Григорян и Г.Манукян на созванной пресс-конференции затронули внутриполитические проблемы страны, армяно-турецкие отношения, возвращение пленных, безопасность границ РА и другие вопросы.
А.Григорян проинформировала, что основная цель встречи с журналистами – освещение действий азербайджанской стороны в некоторых приграничных районах Сюника год назад. “Было направлено несколько запросов в правительство Армении, Службу национальной безопасности, Министерство обороны, Генеральный штаб Вооруженных Сил РА и другие государственные структуры. Фракция “Армения” хотела выяснить, на основании каких документов происходили процессы в Сюникской области в прошлом году”, - заметила депутат.
Г.Манукян отметил, что 3 декабря получены соответствующие официальные письма. “На днях совершенно неожиданно для себя получил ответ начальника Генштаба ВС РА. Поскольку ответ находится в спецотделе НС, не имею права оглашать его полностью”.
В ходе пресс-конференции по вышеуказанным вопросам показаны фрагменты видеоматериалов по процедуре вопросов-ответов НС – Правительство.
Встреча В.Акопяна с членами депутатской группы дружбы Иран-Армения Меджлиса Ирана
20 декабря председатель Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам В.Акопян, члены комиссии М.Закарян и Р.Стамбулян встретились с членами делегации во главе с руководителем депутатской группы дружбы Иран-Армения Меджлиса Ирана Сейедом Мехди Фаршаданом. Во встрече принял участие руководитель гр...
20 декабря председатель Постоянной комиссии НС  по вопросам обороны и безопасности А.Кочарян, члены комиссии Г.Мелконян, В.Габриелян, А.Хачатрян и В.Алексанян встретились с прибывшими в РА членами депутатской группы дружбы Иран-Армения Меджлиса Исламской Республики Иран (ИРИ). Во встрече т...
Г.Папоян: “Армения продолжает усилия в установлении долгосрочного мира в регионе”
20 декабря руководитель группы дружбы НС Армения-Иран Г.Папоян и члены группы встретились с делегацией  группы дружбы Иран-Армения Меджлиса  ИРИ во главе с Сейедом Мехди Фаршаданом. Г.Папоян отметил, что Армения придает большое значение еще большему углублению многовековых отношений с друж...
20 декабря Председатель НС А.Симонян принял делегацию во главе с руководителем парламентской группы дружбы Иран-Армения Меджлиса Исламской Республики Иран (ИРИ) Сейедом Мехди Фаршаданом.Приветствуя гостей, спикер НС выразил уверенность, что визит группы дружбы будет иметь весомое значение для армяно...