ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը հանդիպեց ՌԴ սենատոր Անդրեյ Կլիմովի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը սեպտեմբերի 6-ին հանդիպեց ՌԴ սենատոր, «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցության գլխավոր խորհրդի քարտուղարի տեղակալ, կուսակցության գլխավոր խորհրդի նախագահության միջազգային գործունեության հանձնաժողովի նախագահ Անդրեյ Կլիմովի հետ:
Հանդիպմանը մասնակցեց ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՌԴ-ում առաջիկայում կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններում ՀՀ ԱԺ դիտորդական առաքելության ներկայացուցիչ Վլադիմիր Վարդանյանը:
Ողջունելով հյուրին` ԱԺ փոխնախագահը բարձր գնահատեց Ռուսաստանի Դաշնության հետ ռազմավարական եւ դաշնակցային համագործակցության զարգացումը բոլոր ուղղություններով եւ կարեւորեց խորհրդարանական փոխգործակցության խորացումը:
Հակոբ Արշակյանն անդրադարձավ Ադրբեջանի սանձազերծած 44-օրյա պատերազմի հետեւանքներին, որոնք մինչ օրս հաղթահարված չեն. Ադրբեջանը չի կատարում 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությամբ ստանձնած իր պարտավորությունները եւ չի վերադարձնում հայ ռազմագերիներին ու գերեվարված անձանց:  ԱԺ նախագահի տեղակալը երախտագիտություն հայտնեց ռուսական կողմին՝ վերոնշյալ խնդիրների լուծման հարցում կանոնավոր օժանդակություն ցուցաբերելու համար:
Հակոբ Արշակյանը վստահեցրեց, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը հետաքրքրված է «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցության հետ երկարատեւ համագործակցության ընդլայնմամբ:
Անդրեյ Կլիմովը երկկողմ խորհրդարանական հարաբերությունների խորացման գործում կարեւորեց բարեկամական խմբերի ակտիվ գործակցությունը: Հյուրն անդրադարձավ անվտանգության ապահովման խնդիրներին, աշխարհում տեղի ունեցող գլոբալ փոփոխությունների մարտահրավերներին, միջկուսակցական կապերի խթանման անհրաժեշտությանը:
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովն Անդրանիկ Քոչարյանի նախագահությամբ սեպտեմբերի 6-ին հրավիրած արտահերթ նիստում երկրորդ անգամ քննարկեց մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը: Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 31-ին հանձնաժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությ...
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 6-9-ը աշխատանքային եռօրյա այցով մասնակցելու է Ավստրիայի մայրաքաղաք Վիեննայում կայանալիք Խորհրդարանների նախագահների 5-րդ համաշխարհային համաժողովին եւ Ահաբեկչության դեմ պայքարի առաջին գլոբալ խորհրդարանական գագաթնաժողովին: Համա...

On September 6, the RA NA Vice President Hakob Arshakyan met with the RF Senator, the Deputy Secretary of the General Council of the Yedinaya Rossiya/United Russia Party, the Chair of the Committee on International Activities of the Presidency of the General Council of the Party Andrei Klimov.
The Chair of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs, the representative of the RA NA Observation Mission in the upcoming parliamentary elections to be held in the RF Vladimir Vardanyan also participated in the meeting.
Welcoming the guest, the NA Vice President highly assessed the development of strategic and allied cooperation with the Russian Federation in all directions and highlighted the deepening of the parliamentary interaction.
Hakob Arshakyan has referred to the consequences of the 44-day war unleashed by Azerbaijan, which have not been overcome until today: Azerbaijan does not fulfill its obligations under the trilateral statement of November 9, 2020 and does not return the Armenian prisoners of war and captives. The NA Vice President expressed gratitude to the Russian side for providing regular assistance in the solution of the above-mentioned problems.
Hakob Arshakyan has assured that the Civil Contract Party is interested in expanding the long-term cooperation with the United Russia Party.
Andrei Klimov highlighted the active partnership of the Friendship Groups in deepening the bilateral parliamentary relations. The guest touched upon the problems of ensuring the security, challenges of global changes taking place in the world and the necessity to promote the inter-party relations.
At September 6 extraordinary sitting, the RA NA Standing Committee on Defense and Security, moderated by Andranik Kocharyan, debated the issue of electing the D...
On September 6-9, the delegation headed by the Speaker of the National Assembly Alen Simonyan will pay a three-day working visit to the Fifth World Conference of Speakers of Parliaments and the First Global Parliamentary Summit on Countering Terrorism to be held in Vienna, Austria.The work of the Co...