Մայիսի 20-ին ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց «ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգիրք» օրենքի նախագիծը:
ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Արմեն Հովհաննիսյանը նշեց, որ հարցի առնչությամբ եղել են աշխատանքային քննարկումներ, ինչի արդյունքում օրենքի նախագիծը լրամշակվել եւ հստակեցվել է:
Հովհաննիսյանը, ներկայացնելով առաջարկվող փոփոխությունների վերջնական տարբերակը, նշեց, որ օրենքի նախագծից հանվել են բոլոր խնդրահարույց դրույթները: Փոխնախարարը տեղեկացրեց, որ առաջարկները բազմաթիվ են, եւ դրանք իրացնելու համար ժամանակ է անհրաժեշտ: Առաջարկվեց հարցի քվեարկությունը հետաձգել:
Մինչեւ երկու ամիս ժամկետով հետաձգվեցին «Անձեռնմխելի կապիտալով հիմնադրամների մասին» եւ ««ՀՀ քրեական օրենսգրքում» լրացումներ կատարելու մասին» օրենսդրական փաթեթները եւս:

20 мая на заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам во втором чтении был обсужден Уголовно-процессуальный кодекс РА.
Заместитель министра юстиции РА А.Ованнисян отметил, что по данному вопросу велись рабочие обсуждения, в результате которых законопроект доработан и уточнен.
А.Ованнисян, представляя окончательный вариант предложенных изменений, отметил, что все спорные положения изъяты из законопроекта. Замминистра проинформировал, что инициатив множество, и для их реализации нужно время. Предложено отложить голосование по данному вопросу.
Законодательные пакеты о внесении изменений в законы «О фондах с неприкосновенным капиталом» и Уголовный кодекс РА также отложены на срок до двух месяцев.