Մայիսի 20-ին ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց «ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգիրք» օրենքի նախագիծը:
ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Արմեն Հովհաննիսյանը նշեց, որ հարցի առնչությամբ եղել են աշխատանքային քննարկումներ, ինչի արդյունքում օրենքի նախագիծը լրամշակվել եւ հստակեցվել է:
Հովհաննիսյանը, ներկայացնելով առաջարկվող փոփոխությունների վերջնական տարբերակը, նշեց, որ օրենքի նախագծից հանվել են բոլոր խնդրահարույց դրույթները: Փոխնախարարը տեղեկացրեց, որ առաջարկները բազմաթիվ են, եւ դրանք իրացնելու համար ժամանակ է անհրաժեշտ: Առաջարկվեց հարցի քվեարկությունը հետաձգել:
Մինչեւ երկու ամիս ժամկետով հետաձգվեցին «Անձեռնմխելի կապիտալով հիմնադրամների մասին» եւ ««ՀՀ քրեական օրենսգրքում» լրացումներ կատարելու մասին» օրենսդրական փաթեթները եւս:

On May 20, at the sitting of the NA Standing Committee on State and legal Affairs the draft law the RA Criminal Procedure Code was debated in the second reading.
The RA Deputy Minister of Justice Armen Hovhannisyan noted that there were working debates related to the issue, as a result of which the draft law was revised and specified.
Presenting the final version of the proposing amendments, Hovhannisyan noted that all problematic provisions were removed from the draft law. The Deputy Minister has informed that the proposals are numerous, and time is necessary for carrying out them. It was recommended to postpone the voting of the item.
The legislative packages on the Funds with Inviolable Capital and on Making Addenda to the RA Criminal Code were also postponed up to two months.