Աշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող Կենտրոնամերիկյան խորհրդարանի նախագահ Կարոլինա Ֆերնանդեսի գլխավորած պատվիրակությունն ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սարգիս Խանդանյանի ուղեկցությամբ ապրիլի 26-ին այցելեց Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն:
Պատվիրակության անդամները շրջեցին կենտրոնում, ծանոթացան կրթական եւ աշխատանքային ծրագրերին: Հայ երիտասարդ սերնդի կրթական այս օջախում կիրառվում են 21-րդ դարի նորարարական տեխնոլոգիաներ:
Հյուրերն ունկնդրեցին Թումոյի ուսանողական երաժշտական խմբի՝ «Թմբաթա»-ի կատարումները, եղան նաեւ կենտրոնի կինոթատրոնում:

26 апреля находящаяся в Армении делегация во главе со спикером парламента Центральноамериканского парламента Каролиной Фернандес в сопровождении депутата фракции «Мой шаг» НС С.Ханданяна посетила Центр творческих технологий ТУМО.
Члены делегации осмотрели центр, ознакомились с учебной и рабочей программами. В этом образовательном очаге молодого поколения Армении используются инновационные технологии 21-го века.
Гости послушали выступления студенческого музыкального ансамбля «Тмбата», а также посетили кинотеатр центра.