Իրաքի խորհրդարանականներն այցելեցին Մատենադարան եւ Կապույտ մզկիթ
Մայիսի 1-ին Իրաքի խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Շիրկո Մուհամադ Սալեհ Միրուեյզի գլխավորած պատվիրակության անդամները ՀՀ Ազգային ժողովի Հայաստան-Իրաք բարեկամական խմբի ղեկավար Ռուստամ Բաքոյանի եւ պատգամավոր  Արթուր Հովհաննիսյանի ուղեկցությամբ հյուրընկալվեցին Մես...
01.05.2021
Իրաքի խորհրդարանի ներկայացուցիչներն այցելեցին ՀՀ Ազգային ժողով
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը, հանձնաժողովի անդամներ Անուշ Բեղլոյանը, Արման Բաբաջանյանը, Գոռ Երանյանը, Սոս Ավետիսյանը, Տաթեւիկ Հայրապետյանը, Հայաստան-Իրաք խորհրդարանական բարեկամական խմբի ղեկավար Ռուստամ Բաքոյանը, պատգամավոր Արթուր Հովհաննիսյանը մայիս...
Արարատ Միրզոյանն ընդունեց Իրաքի Ներկայացուցիչների խորհրդի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ընդունեց Իրաքի Հանրապետության Ներկայացուցիչների խորհրդի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովին՝ հանձնաժողովի նախագահ Շիրկո Միրուեյզի գլխավորությամբ: Ողջունելով հյուրերին՝ Արարատ Միրզոյանը գոհունակություն հայտնեց, որ Հայաստանի եւ Իրաքի միջեւ քաղաքա...
Իրաքի խորհրդարանի պատվիրակության անդամներն այցելեցին Ծիծեռնակաբերդ
Իրաքի խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամները մայիսի 1-ին այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Նրանք ծաղիկներ դրեցին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ հարգեցին Սուրբ նահատակների հիշատակը: Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինս...

On May 1, the members of the delegation led by the Chairman of the Standing Committee on Foreign Relations of the Iraqi Parliament Sherko Muhammad Saleh Merwaes accompanied by the Head of Armenia-Iraq Friendship Group of the RA National Assembly Rustam Bakoyan and the deputy Artur Hovhannisyan were ...
Representatives of Iraqi Parliament Visit RA National Assembly
On May 1, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Ruben Rubinyan, the Committee members Anush Begloian, Arman Babajanyan, Gor Yeranyan, Sos Avetisyan, Tatevik Hayrapetyan, the Head of Armenia-Iraq Parliamentary Friendship Group Rustam Bakoyan, the deputy Artur Hovhannisyan met...
Ararat Mirzoyan Receives Standing Committee on Foreign Relations of the Council of Representatives of Iraq
The President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan received the Standing Committee on Foreign Relations of the Council of Representatives of the Republic of Iraq led by the Committee Chairman Sherko Merwaes.Welcoming the guests Ararat Mirzoyan has expressed satisfaction that political serious...
Members of Delegation of Iraqi Parliament Visit Tsitsernakaberd
On May 1, the members of the Standing Committee on Foreign Relations of the Iraqi Parliament visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.They laid flowers at the eternal fire perpetuating the memory of the Armenian Genocide victims, honoured the memory of the Holy Martyrs in silence.In the Armenian Gen...