Իրաքի խորհրդարանականներն այցելեցին Մատենադարան եւ Կապույտ մզկիթ
Մայիսի 1-ին Իրաքի խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Շիրկո Մուհամադ Սալեհ Միրուեյզի գլխավորած պատվիրակության անդամները ՀՀ Ազգային ժողովի Հայաստան-Իրաք բարեկամական խմբի ղեկավար Ռուստամ Բաքոյանի եւ պատգամավոր  Արթուր Հովհաննիսյանի ուղեկցությամբ հյուրընկալվեցին Մես...
01.05.2021
Իրաքի խորհրդարանի ներկայացուցիչներն այցելեցին ՀՀ Ազգային ժողով
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը, հանձնաժողովի անդամներ Անուշ Բեղլոյանը, Արման Բաբաջանյանը, Գոռ Երանյանը, Սոս Ավետիսյանը, Տաթեւիկ Հայրապետյանը, Հայաստան-Իրաք խորհրդարանական բարեկամական խմբի ղեկավար Ռուստամ Բաքոյանը, պատգամավոր Արթուր Հովհաննիսյանը մայիս...
Արարատ Միրզոյանն ընդունեց Իրաքի Ներկայացուցիչների խորհրդի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ընդունեց Իրաքի Հանրապետության Ներկայացուցիչների խորհրդի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովին՝ հանձնաժողովի նախագահ Շիրկո Միրուեյզի գլխավորությամբ: Ողջունելով հյուրերին՝ Արարատ Միրզոյանը գոհունակություն հայտնեց, որ Հայաստանի եւ Իրաքի միջեւ քաղաքա...
Իրաքի խորհրդարանի պատվիրակության անդամներն այցելեցին Ծիծեռնակաբերդ
Իրաքի խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամները մայիսի 1-ին այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Նրանք ծաղիկներ դրեցին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ հարգեցին Սուրբ նահատակների հիշատակը: Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինս...

Иракские парламентарии посетили Матенадаран и Голубую мечеть
1 мая члены делегации во главе с председателем Постоянной комиссии по внешним отношениям парламента Ирака Ширко Мухаммадом Салехом Мирвейзом в сопровождении руководителя группы дружбы НС Армения – Ирак Р.Бакояна и депутата А.Ованнисяна посетили Матенадаран имени Месропа Маштоца. Гости ознакомились с...
01.05.2021
Представители парламента Ирака посетили НС
1 мая председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Р.Рубинян, члены комиссии А.Беглоян, А.Бабаджанян, Г.Еранян, С. Аветисян, Т.Айрапетян, руководитель парламентской группы дружбы Армения – Ирак Р.Бакоян, депутат А.Ованнисян встретились с членами делегации парламента Ирака во главе с председ...
А.Мирзоян принял Постоянную комиссию по внешним отношениям Совета представителей Ирака
Председатель НС А.Мирзоян принял Постоянную комиссию по внешним отношениям Совета представителей Республики Ирак во главе с председателем комиссии Ширко Мирвейзом. Приветствуя гостей, спикер парламента выразил удовлетворение серьезным политическим диалогом между Арменией и Ираком, а также активизаци...
Члены парламентской делегации Ирака посетили Цицернакаберд
1 мая члены Постоянной комиссии по внешним отношениям парламента Ирака посетили мемориал в Цицернакаберде.Они возложили цветы к Вечному огню по жертвам Геноцида армян, почтили молчанием память Св.Мучеников.В Музее-институте Геноцида армян гости ознакомились с документами и свидетельствами о злодеяни...