Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նստաշրջանի առաջին մասի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով հունվարի 26-ից փետրվարի 1-ը Ստրասբուրգ է մեկնել ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը:ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ, «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Վլադիմիր Վարդանյանն ընտրվել է ԵԽԽՎ Իրավական հարցերի եւ մարդու...
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը հունվարի 30-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեին: Ողջունելով դեսպանին՝ Լիլիթ Մակունցը ներկայացրել է Հայաստանում տեղի ունեցող ժողովրդավարական բարեփոխումների օրակարգը: ...
Հունվարի 29-ին «Ազգային Արժեք» մշակույթի համահայկական հիմնադրամի եւ Ազգային Ժողովի մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի համատեղ նախաձեռնությամբ ՀՀ արդարադատության նախարարության «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկում անցկացվել է մշակութային միջոցառում: Միջոցառմանը ...
Կստեղծվի Քաղաքացիական հասարակության հարթակ
ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը Արման Եղոյանի նախագահությամբ հունվարի 30-ին հրավիրված արտահերթ նիստում անդրադարձել է Հայաստան-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի ճանապարհային քարտեզի կիրարկման գործընթացում հասարակական կազմակերպությունների եւ քաղաքացիական հ...
Հունվարի 29-ին ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը շահագրգիռ կողմերի մասնակցությամբ կազմակերպել էր աշխատանքային քննարկում՝ «Հայաստանի Հանրապետությունում ծննդօգնության ծառայությունների կազմակերպման խնդիրները» թեմայով: Քննարկման մասնակիցներն անդրադարձել են ՀՀ առողջապահությ...
Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 12:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...

С 26 по 1 февраля для участия в работе первой части сессии ПАСЕ в Страсбурге находится делегации НС РА.  Член делегации НС, член фракции “Мой шаг” В.Варданян избран председателем подкомиссии по правам человека Комиссии ПАСЕ по юридическим вопросам и правам человека, а также представителем Комис...
30 января руководитель фракции “Мой шаг” Л.Макунц  приняла Чрезвычайного и Полномочного посла Литовской Республики в Армении Ингу Станите-Толочкиене. Приветствуя посла, Л.Макунц представила повестку проводимых в Армении демократических реформ.Собеседники обсудили вопросы наибольшего укрепления ...
29 января по инициативе Всеармянского фонда культуры “Азгаин Аржек” и Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам проведено культурное мероприятие в уголовно-исполнительном учреждении (УИУ) “Армавир” Министерства юстиции РА.На мероприятии присутствовали председатель Попечи...
Создается Платформа гражданского общества
30 января Постоянная комиссия НС по вопросам европейской интеграции под председательством А.Егояна созвала внеочередное заседание, на котором обратилась к роли общественных организаций (ОО) и гражданского общества в процессе реализации дорожной карты Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерс...
29 января Постоянная комиссия НС по здравоохранению и социальным вопросам при участии заинтересованных сторон организовала рабочее обсуждение на тему “О проблемах организации услуг по родовспоможению в РА”.Участники дебатов обратились к прекращению по решению Министерства здравоохранения РА государс...